Czuję sie oszukana przez zakład pogrzebowy!!!

joannar27

Czuję sie oszukana przez zakład pogrzebowy!!!

Postautor: joannar27 » 25 lis 2009, o 17:07

Witam. Pod koniec września zmarła moja Mama.. Udałam się do jednego z kieleckich zakładów pogrzebowych. Moja rodzina nie należy do majętnych więc bardzo zależało mi żeby kwota pogrzebu nieznacznie przekroczyła wysokość zasiłku pogrzebowego o czym poinformowałam pracownika zakładu!! Miła Pani wystawiła mi fakturę vat na której były wyszczególnione pozycje za które mam zapłacić tj:trumna,obsługa pogrzebu,kondukt na cmentarz,karawan,autokar,tabliczka,krzyż,wieniec,wiązanka na trumnę,wpuszczenie do grobu,budowa katakumb.Faktura na kwotę 6440,00.Zapytałam ową Panią kilka razy czy jest to całkowity koszt pogrzebu na co Ona odpowiedziała mi że "TAK to całkowity koszt". Tym większe było moje zdziwienie,gdy około 1,5 miesiąca później otrzymałam telefon z tego zakładu.. Dowiedziałam się, że na moje nazwisko została wystawiona druga faktura, ponieważ muszę jeszcze ponieść tzw opłatę cmentarną za dzierżawę miejsca pochówku na 20 lat w wysokości 2000złotych. Oczywiście zapytałam dlaczego dowiaduję się o tym dopiero teraz na co miła Pani nie potrafiła mi odpowiedzieć... Tak więc całkowity koszt pogrzebu to 8440,00 z czego zapłaciłam 6440.00. Nie wiem co mam dalej robić proszę pomóżcie!!

Kaspierzycka

Re: Czuję sie oszukana przez zakład pogrzebowy!!!

Postautor: Kaspierzycka » 8 lip 2019, o 13:11

Niestety, nie jestem w stanie Ci pomóc. Mam nadzieję, że mimo wszystko sprawa rozwiążę się po Twojej myśli. Wybierając zakład pogrzebowy nie powinno się moim zdaniem kierować ceną, tylko doświadczeniem danej firmy oraz opiniami na jej temat. Sama niedawno musiałam wybrać pogrzebowego, bo moja mi zmarła :(. Zakład pogrzebowy do którego się zgłosiłam zajął się wszystkimi formalnościami, a mama została pochowana na pięknym cmentarzu w Rudzie Śląskiej