Zwrot towaru kupionego na raty 0%

Mateo974

Zwrot towaru kupionego na raty 0%

Postautor: Mateo974 » 31 maja 2019, o 21:51

Witam.
Kupiłem laptopa na raty 0% na Allegro (kwota 8000zł). Jednak nie spełnia on moich oczekiwań i chciałbym go zwrócić, oczywiście w odpowiednim terminie. Jak rozumiem, pieniądze zostaną przelane na moje konto? I czy w tej sytuacji muszę wypowiedzieć również umowę z bankiem i spłacić całość? W sumie jak już bym dostał zwrot to mógłbym spożytkować te pieniądze na zakup innego sprzętu, bez przechodzenia kolejny raz tej procedury. Ale czy jest to dozwolone? Czytałem, że pieniądze trzeba zwrócić, ale z drugiej strony w umowie dostarczonej przez bank nie mam nic takiego wyszczególnionego.
Pozdrawiam.

Bartek

Re: Zwrot towaru kupionego na raty 0%

Postautor: Bartek » 11 gru 2019, o 13:19

Nigdy nie miałem takiego problemu, ale zastanów się jeszcze. W sumie nic nie tracisz ;) Wielu konsumentów decyduje się teraz na zakup takiego sprzętu tylko dzięki temu, że możliwe są raty na dowód https://www.intratka.pl/blog/raty-na-dowod-jak-robic-zakupy-ratalne-bez-zaswiadczen Właściwie to już nieraz sam skorzystałem z takiej opcji. Moim zdaniem jest to bardzo korzystne dla Klientów ;)