Gwarancja producenta Mercedes

adrian.f

Gwarancja producenta Mercedes

Postautor: adrian.f » 31 sty 2019, o 11:54

Witam

Zakupiłem auto mercedes w maju 2018 rok produkcji 2017. Samochód został zakupiony u autoryzowanego dealera przy serwisie i salonie Mercedesa. Po pewnym czasie przy niskich temperaturach auto zaczęło nierówno pracować. Reklamowałem samochód w serwisie w Polsce, po ekspertyzie stwierdzono uszkodzony wtryskiwacz, wymieniono na nowy. Niestety problem nie został rozwiązany. Sprawę zgłosiłem po raz kolejny do producenta. Jestem obecnie za granica w Niemczech i tam oddałem auto do serwisu, weryfikacja usterki trwa obecnie już trzeci tydzień w tym czasie zostalo wymienionych kilka części oraz postawiono kilka nietrafnych diagnoz. Ostatnia diagnoza jaka została mi przedstawiona to uszkodzenie mechaniczne baku paliwa, w związku z czym została uszkodzona pompa paliwa która jest odpowiedzialna za usterke, zgodziłem się na wymianę tej części ma własny koszt. Niestety ta wymiana również nie pomogła. Zrezygnowałem z usług tego serwisu i poinformowałem producenta ze dalsza diagnostykę chce prowadzić w Polsce.

Dodam ze usterka nie wpływa znacząco na prace samochodu i pojawia się rano zaraz po odpaleniu silnika

Obecnie pojawia się mój problem prawny, ponieważ serwis chce mnie obciążyć kosztami dotychczasowej 3 tygodniowej diagnostyki i naprawy auta. Czy muszę pokryć wszystkie koszta czy tylko te na które wyraziłem zgodę ?

Proszę o poradę co w takim przypadku mogę zrobić jakie podjąć kroki ?

miro3

Re: Gwarancja producenta Mercedes

Postautor: miro3 » 3 lut 2019, o 11:32

Moim zdaniem taka gwarancja na pewno jest bardzo ciekawa.Trzeba o niej poczytać.

tatko2

Postautor: tatko2 » 6 lut 2019, o 16:44

Ja się niestety na tym kompletnie nie znam. Nie jestem w stanie pomóc.
I am hooked on a feeling

kaizk

Postautor: kaizk » 7 lut 2019, o 19:39

Na pewno w Sieci znajdą się jakieś porady w tym temacie. Nie powinno być z tym większych trudności.
Złość powoli zamieniła się w smutek, ten - w obojętność i chłód, a następnie w ciszę, bardziej bolesną niż najostrzejsze słowa.

silviafederici

Postautor: silviafederici » 7 maja 2019, o 08:14

Ciężka sprawa. Przyznam jednak, że dość często natrafiam na takie historie i kończą się one w różny sposób – to grząski grunt. Dużo po prostu zależy od serwisu, na jaki trafimy. Mój znajomy, który ma Mercedesa, jeździ z nim tutaj: https://www.autoreduta.pl/serwis-mercedes-warszawa i on, z tego co mi wiadomo, nigdy nie miał najmniejszych problemów z załatwianiem czegokolwiek. Dlatego jak ktoś z Warszawy będzie miał problem – nie tylko zresztą z Mercedesem, bo serwisują też wiele innych marek – to polecam właśnie tam zajechać w celu rozwiązania problemu.

altor

Postautor: altor » 20 maja 2019, o 11:26

takie rozwiązania gwarancyjne są bardzo dobre według mnie