Błędny zwrot środków przez sklep

halerman

Błędny zwrot środków przez sklep

Postautor: halerman » 17 sty 2019, o 11:37

Witam 3 lata temu zakupiłem ze sklepu internetowego słuchawki (300 zł.), jednak od razu po ich otrzymaniu ze względu na drobną usterką dokonałem zwrotu, otrzymałem wówczas w niedługim czasie nowe słuchawki oraz błędny przelew na moje konto o wartości samych słuchawek (300 zł).
Po niecałym miesiącu otrzymałem maila o następującej treści:
"Uprzejmie informuję, że w wyniku błędu został wykonany błędny zwrot na Pański rachunek w kwocie 300 zł.. Proszę o przeanalizowanie historii otrzymanych wpłat i zwrot środków na rachunek".
Wiadomość tą przeczytałem przypadkowo po ponad roku, jako że nie korzystam z danego konta mailowego. Do tego czasu nie dostałem żadnej innej wiadomości od sklepu, żadnego telefonu, żadnej wiadomości od banku, żadnego listu.

Staram się o kredyt hipoteczny, moją obawą jest to, że omówiony wyżej przypadkowy zwrot środków przez sklep (300 zł). może widnieć w BIKu jako "niespłacone zobowiązanie", które zaniży mi zdolność do "zera".

Proszę o poradę i pomoc, czy moje obawy są zasadne. Jeśli moja obawa jest zupełnie niezasadna, ominę opłaty za wykonanie raportu przez BIK.