Anulacja umowy zawartej przez telefon

bellaisa123

Anulacja umowy zawartej przez telefon

Postautor: bellaisa123 » 20 cze 2018, o 13:08

Witam ;)
19 czerwca dostałam telefon (numer 607 727 409) i przedstawiono mi rzekomą ofertę Plusa (według której miałabym płacić 30 zł na miesiąc od stycznia przyszłego roku, mając zagwarantowane darmowe rozmowy, SMSy oraz 4 GB internetu). Wyraziłam ustną zgodę na zmianę swojej dotychczasowej oferty na wyżej opisaną (podając pesel, numer dowodu oraz adres zamieszkania). W najbliższy poniedziałek miałby zjawić się u mnie kurier abym podpisała umowę, jednak już teraz wiem, że chciałabym zrezygnować i nie przechodzić na nową ofertę. Czy w tym przypadku już w obecnej chwili jest możliwa anulacja? Czy jeśli kurier zjawi się w poniedziałek mam prawo nie podpisywać umowy? Czy ustna zgoda jest równoważna z pisemną? Nie pomyślałam że może to być próba oszustwa, ponieważ pan, który się ze mną kontaktował wiedział ile razy w miesiącu oraz za ile złotych wykonuję doładowania (korzystam z Plusa na kartę), jednak teraz zaczynam mieć wątpliwości. Czytałam o kredytach zaciąganych na cudzy dowód, jednak czy ktokolwiek mógłby tego dokonać mając mój numer dowodu (dodam że jest to dowód tymczasowy, który traci ważność w tym roku), pesel, adres zamieszkania oraz moje imię i nazwisko? Jestem pełnoletnia od 8 miesięcy, ale nie mam stałego źródła dochodu.

Temi_edyta

Re: Anulacja umowy zawartej przez telefon

Postautor: Temi_edyta » 25 cze 2018, o 12:13

Moja Droga, teoretycznie dopiero umowa pisemna wiąże Cię z daną firmą, jednak nie przedstawiłaś dokładnie szczegółów Waszej rozmowy, dlatego istnieje szansa, że umowa została zawarta właśnie podczas kontaktu telefonicznego. Niestety coraz częściej dochodzi do oszustw i należy się liczyć z konsekwencjami tego typu transakcji. Nie ma co się jednak załamywać. Radziłabym skontaktować się z operatorem komórkowym i zapytać, jak wygląda Twoja sytuacja. Możesz też podejść do stacjonarnego punktu operatora. Myślę, że tak szybciej uzyskasz informację. Powodzenia!

Bertyl555

Re: Anulacja umowy zawartej przez telefon

Postautor: Bertyl555 » 25 wrz 2018, o 18:31

Czy widzieliscie juz strone http://znajdzosobe.pl/k,qjye ? Dzięki niej w bardzo prosty sposob bedziecie mogli poznac osobe, która dzwoniła do nas z nieznajomego numeru. Wszystko jest bardzo proste i dokładnie opisane na stronie. Jezeli jestescie zainteresowani tematem to polecam odwiedzic strone, pozdrawiam .