Reklamacja w PKP

falcon1981

Reklamacja w PKP

Postautor: falcon1981 » 14 paź 2016, o 12:18

Witam, w dniu 27.08.2016 wybrałam się PKP Intercity z rodziną na wycieczkę do Krakowa oraz do Wieliczki. Bilety do kopalni oraz na przejazd z Krakowa do Wieliczki i z powrotem kupiłam wcześniej przez internet. Z powodu opóźnienia pociągu ok 180 minut, wycieczka do Wieliczki nam przepadła. Mając poświadczenie opóźnienia od konduktora, wypełniłam i złożyłam wniosek reklamacyjny, wnosząc o zwrot poniesionych kosztów: za bilety wstępu do kopalni, za bilety PKP na przejazd między Krakowem a Wieliczką oraz za opóźnienie pociągu. Nie uzyskawszy odpowiedzi na moją reklamację w ciągu 30 dni, wystąpiłam z wezwaniem do zapłaty w/w kosztów powołując się na Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 24 lutego 2006 r. w sprawie ustalania stanu przesyłek oraz postępowania reklamacyjnego " § 10. Nieudzielenie przez przewoźnika odpowiedzi na reklamację w wymaganym terminie skutkuje uwzględnieniem reklamacji.". Mam pytanie, co w sytuacji, kiedy i na to pismo nie otrzymam żadnej odpowiedzi ? Wiem, że dotarło do PKP Intercity, ponieważ wysłałam za potwierdzeniem odbioru. gdzie w takiej sytuacji szukać pomocy i czy jest szansa odzyskać pieniądze. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Gerda
Kontaktowanie:

Re: Reklamacja w PKP

Postautor: Gerda » 24 lip 2017, o 13:37

Ja miałam kiedyś podobną sytuację i mimo złożonej reklamacji nie udało mi się wiele wywalczyć. Trzymam kciuki, żeby Twoja walka się za to powiodła.

Selena

Postautor: Selena » 19 sty 2018, o 17:07

Ja już nigdy więcej nie wybiorę się PKP. Od kiedy mam samochód. Ostatnio byłam na wycieczce po gruzji i armeniii bardzo mi się podobało.

bartoszOp
Kontaktowanie:

Postautor: bartoszOp » 26 sty 2018, o 14:59

W moim przypadku, kiedy przez opóźnienie pociągu nie zdążyłem na przesiadkę, przebukowano mi bilety na późniejszy, za darmo i to w pierwszej klasie, bo tylko takie były. Zdarzało mi się w kasie oddawać niewykorzystane bilety na pociąg i z tym nie było problemu. Ale czy oddadzą kasę za Wieliczkę - szczerze wątpię. Równie dobrze można było te bilety kupić na miejscu, a skoro bys nie dojechała to byś ich nie kupiła. Wcale mnie nie zdziwi taka ich logika. Szczerze - przez pkp ludziom spotkania biznesowe przepadają, do pracy się spóźniają jakby tak każdy domagał się zwrotu kasy to już dawno by zbankrutowali. Zapewne uzasadnią spóźnienie czynnikami losowymi, od nich niezależnymi.