czy mogę odstąpić od umowy (samochód)

drive_magnetic

czy mogę odstąpić od umowy (samochód)

Postautor: drive_magnetic » 10 kwie 2016, o 20:28

Dzień dobry wszystkim.
Sytuacja jest banalna i nigdy nie myślałem że w niej potrafię , ale...
Mamy samochód. Kupiłem jako osoba fizyczna od osoby fizycznej. Samochód, z którego miał bym być zadowolony . Ktory ze slów sprzedawca bardzo dobry technicznie ale posiada „wgniotki rysy” i "miejscami schodzie klar".
cóż samochod po kolizji - w wielu miejscach pęka szpachla (maska, dach, nadkola), klar miejscami NIE schodzie. Nie wiedziałem o tym w momencie zakupu, ponieważ samochód był pokazywany wieczorem i pod sniegiem. Tak samo wprowadził mi w błąd o ubezpieczeniu - składki nie były opłacane no i +
wiele innych usterek (silnik, klimatyzacja, i t.d.) , o których lub nie było wskazane lub skłamał.
Odczuwam się oszukany.
No i teraz pytania :

- czy mam szanse odstąpić od umowy , biorąc pod uwagę że mineło 3 miesiące od daty zakupu;
- czy ma to w ogóle sens, biorąc pod uwagę że wartość samochodu 6000 zł , a będę musiał zapłacić adwokatowi no i do sądu za rozpatrzenie sprawy.

Dziękuję z gory za odpowiedz.
Pozdrawiam.

Witap
Kontaktowanie:

Re: czy mogę odstąpić od umowy (samochód)

Postautor: Witap » 24 kwie 2016, o 12:46

Moim zdaniem może być cięzko ale idź z tym do jakiegoś radcy

Polian
Kontaktowanie:

Postautor: Polian » 28 kwie 2016, o 15:57

Najlepiej będzie

ZbuJacek

Postautor: ZbuJacek » 28 lip 2016, o 12:31

Ja na to jestem zbyt słaby, ale odpowiedni radca prawny wszystko jest w stanie załatwić.