Agata Meble reklamacja narożnika

ona123

Agata Meble reklamacja narożnika

Postautor: ona123 » 9 sty 2016, o 20:17

Witam,
w dniu wczorajszym złożyłam reklamację na narożnik w przedmiotowym sklepie, z tytułu niezgodności towaru z umową (formularz reklamacyjny poniżej.

Katowickie Przedsiębiorstwo Meblowe „AGATA” S.A.
Al. Roździeńskiego 93
40-203 Katowice

Formularz reklamacji towaru niezgodnego z umową
Zgodnie z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. ( Dz.U. Nr 02.141.1176 z późniejszymi zmianami ).

Z dniem 08/01/2016 korzystając z przysługującego mi prawa, reklamuję towar: NAROŻNIK WINSOR 5 Z FUNKCJĄ PRAWY + 5 ZAGŁ. TKANINA SOFT019, indeks towaru 1385-028-128-400-0009, zakupiony w dniu 18/08/2014r. za kwotę 1881,00 zł (faktura detaliczna 2014/DET/KA/019041) jako towar niezgodny z umową.

W dniu 30.12.2015 zauważyłam , że na jednej z widocznych części siedziska obicie skóropodobne łuszczy się, pojawiły się już pojedyncze pęknięcia i odpryski tkaniny z dużym prawdopodobieństwem postępowania zauważonego procesu (zdjęcie nr 1).
Ponadto zgłaszam także wadę objawiającą się zapadnięciem / wgnieceniem pianki zamontowanej w wysuwanej części narożnika (zdjęcie nr 2).
Zgłoszone wady uważam za istotne, ponieważ wpływają na komfort spania oraz na estetykę narożnika, a więc wyłączają normalne użytkowanie i przeznaczenie produktu. Tym samym znacząco odbiegają od moich oczekiwań.

Z uwagi na powyższe, żądam na podstawie art. 8 ust. 1 w zw. z art. 4 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego doprowadzenie towaru do stanu zgodnego z umową poprzez :
.wymianę towaru na nowy
.zwrot gotówki (w przypadku kiedy żądania z pkt. 1 będą niemożliwe do zrealizowania lub wymagać będą poniesienia nadmiernych kosztów z Państwa strony).

Załączniki:
- kserokopia dowodu zakupu
- zdjęcia wadliwego towaru
…………………………
(podpis klienta)

Oświadczam, że w dniu ………………… (data złożenia reklamacji) przyjąłem/am formularz reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową.

………………………….
(podpis sprzedawcy)

Moim żądaniem była wymiana towaru na nowy lub w przypadku zbyt nadmiernych kosztów ze strony sprzedającego zwrot gotówki.
Reklamacja została przyjęta,a w dniu dzisiejszym otrzymałam @ od producenta narożnika o treści:

Witam,
Reklamacja o numerze ……. na narożnik Winsor 5 z funkcja prawy + 5 zagł.tkanina soft 019 . Została przyjęta do rozpatrzenia .
Niniejszym oświadczam iż serwis przyjedzie do państwa na oględziny mebla celu ustalenie wizyty serwisy będziemy z Panią kontaktować się telefonicznie.
Roszczenia o zwrocie gotówki czy wymianie mebla zostają odrzucone. Jeżeli reklamacja zostanie uznana przy oględzinach mebel zostanie naprawiony.
Bardzo proszę jeżeli jest możliwość o przesłanie zdjęć i szerszej informacji gdzie znajdują się przetarcia mebla.
--
pozdrawiam
……

Dodam, że nie zdecydowałam się na naprawę, ponieważ okres naprawy będzie dla mnie uciążliwy (brak innego łóżka).
W związku z powyższym, proszę o doradztwo co mogę/powinnam zrobić w takiej sytuacji?
Czy odpowiedź producenta spełniła wszystkie przesłanki prawne złożonej przeze mnie reklamacji?
Czy sprzedawca może upoważnic producenta do przejecia reklamacji?

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
Pozdrawiam.

merfin
Kontaktowanie:

Re: Agata Meble reklamacja narożnika

Postautor: merfin » 6 lut 2016, o 17:34

rowniez pozdrawiam

kozik262

Postautor: kozik262 » 21 gru 2016, o 14:19

Każdy produkt który kupisz masz prawo oddać ciągu 14 dni. Inna sprawa, że narożniki są bardzo wygodne i chciałbym mieć jeden u siebie w salonie taki mebel .

Trafix

Postautor: Trafix » 22 gru 2016, o 14:06

ona123 i jak się rozwinęła sprawa? Co wywalczyłaś? Warto informować by inni mogli też skutecznie walczyć o swoje prawa :)

Fedora

Postautor: Fedora » 24 kwie 2018, o 19:38

A gdybyście szukali porządnych łóżek, polecam https://visby.pl/news-inf/54/nowoczesne-sypialnie.html

ciopas

Postautor: ciopas » 5 maja 2018, o 11:01

reklamacje to zawsze stres i problemy. https://6krokow.pl/co-to-sa-koszty-uzyskania-przychodu/ być może ta strona pomoże Ci w tym jak ewentualnie sobie pomóc.

piorek34d

Postautor: piorek34d » 22 maja 2018, o 15:05

Z tego co słyszałem to bardzo dobrzy tam są pracownicy od przyjmowania reklamacji. Nie dawno składałem reklamację i przyjęli mi ją bez problemu.

kazik222

Postautor: kazik222 » 23 maja 2018, o 14:11

Jak chodzi o reklamację w tym sklepie to zawsze jest dobrze.

mared434

Postautor: mared434 » 18 lip 2018, o 17:37

Jeśli ktoś poszukuje ładnych i modnych mebli biurowych to polecam stronę http://lobos.pl/meble/witamy polecam zajrzeć i zapoznać się z ofertą. Można u nich zakupić krzesła konferencyjne czy biurowe obrotowe, stoły i całe zestawy mebli gabinetowych. Naprawdę stylowe projekty i dobre wykonanie. Polecam serdecznie

Kazia

Postautor: Kazia » 20 lip 2018, o 08:11

Nie kupuję w sklepach stacjonarnych w dodatku sieciowych własnie z uwagi na częste reklamacje, które niestety nie zawsze kończą sie tak jak bysmy tego chcieli. Wolę takie sklepy jak ten https://www.dkwadrat.pl/ Sklep niewielki, z bardzo ciekawą ofertą, no i mam niemalże 100% pewność, że kupując tu na przykład fotel, nie znajde takiego samego u sąsiada.