sprzedawca "oszust"

ciekawy26

sprzedawca "oszust"

Postautor: ciekawy26 » 4 sty 2016, o 00:35

Witam.
W lipcu 2015 roku sprzedałem telefon komórkowy, za niewielką kwotę bodajże 330zł. Transakcja przebiegła na zasadzie z ręki do ręki, bez spisania jakiejkolwiek umowy. Ja dostałem pieniądze, druga osoba telefon i rozeszliśmy się.
Kilka miesięcy przed sprzedaniem przeze mnie telefonu, oddałem go na gwarancję, która została odrzucona. W odpowiedzi napisano, ze urządzenie miało kontakt z wodą (na tym się trochę znam i wiem, że takie czujniki reagują nawet na najmniejszą kropelkę wody, wtedy po prostu robią się czerwone, a technik widząc to, nawet nie sprawdza telefonu, tylko wpisuje w rubrykę kontakt z wodą i do widzenia).Sprawa nieco się komplikuje ponieważ, kiedy sprzedawałem urządzenie, powiedziałem osobie kupującej, że jest jeszcze na ten telefon kilka (około 10 miesięcy gwarancji, licząc czas od lipca, po prostu nie zdawałem sobie sprawy, że z powodu "kontaktu telefonu z wodą" moja gwarancja została anulowana). Osobie, która kupiła ode mnie sprzęt, coś złego zaczęło dziać się z telefonem i oddał go na gwarancje gdzie dowiedział się, że została ona anulowana. Kupujący zwróciła się do mnie kilka dni temu (po około pól roku od zakupu), z ogromnymi pretensjami i żądaniami zwrotu pieniędzy dotyczącymi fakty, że mówiłem, że gwarancja jest. Uważa mnie za ogromnego oszusta i straszy konsekwencjami prawnymi.
Chciałem dowiedzieć się, czy z punktu widzenia prawda coś mi grozi?
Z góry dziękuje za pomoc.

Sandra45
Kontaktowanie:

Re: sprzedawca "oszust"

Postautor: Sandra45 » 4 sty 2016, o 15:22

dlatego lepiej spisać umowę, nie wiem co radzić może poszukać jakiś darmowych porad prawnych, odesłałabym do uokik ale to bardziej prawo cywilne