Zwrot pieniędzy za niezrealizowane zamowienie

bturaj

Zwrot pieniędzy za niezrealizowane zamowienie

Postautor: bturaj » 23 gru 2015, o 13:53

Dzień dobry.

Jakiś czas temu złożyłam zamowienie w firmie XXX na ich stronie internetowej i wysłałam pieniądze za produkt. Gdy przez długi czas nie otrzymywałam swojego zamówienia, zaczęłam szukać kontaktu. Bez powodzenia. Numer telefonu okazał sie błędny gdyż dzwoniąc słyszałam informacje ze "nie ma takiego numeru", na maile nikt nie odpisuje, a w siedzibie firmy nikogo nie zastałam o rożnych porach dnia. Na drzwiach firmy wisi jedynie kartka z godzinami otwarcia, które widocznie nie są aktualne. Zamawiałam tam pare razy około rok temu i podobnych problemów nie miałam. Zaczęłam szukać informacji w internecie o tej firmie i po długich poszukiwaniach na stronie GUS-u znalazłam informacje ze w lipcu 2015 firma XXX zawiesiła dzialalnosc. Na stronie internetowej nie ma zawet wzmianki o zamknięciu bądź wstrzymaniu działalności, system zamówień działał sprawnie, wygenerowano numer zamówienia i wyświetlił sie numer konta na który powinnam wpłacić pieniądze. Jedyny problem jaki był to brak potwierdzenia ani historii zamówień. Gdy dokonywałam zakupu byłam przekierowywania na kolejne strony, gdzie wybierałam sposób płatności, dostawy itp, pojawiła sie cena łączna, numer konta bankowego oraz numer zamowienia. Jedyny slad jaki mam teraz, to przelew... Logując sie na stronie firmy nie mam potwierdzenia zakupu.
Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy za niezrealizowane zamowienie?

biamichalek

Re: Zwrot pieniędzy za niezrealizowane zamowienie

Postautor: biamichalek » 28 gru 2015, o 17:31

Co możesz zrobić:
Wysłać polecony z potwierdzeniem odbioru.
Napisać do rzecznika praw konsumentów/uokiku
Dać sobie spokój
Kora to kursy dla pielęgniarek, które pozwolą Ci się rozwijać po ukończeniu studiów.