Oszuści telefoniczni

olenka789

Oszuści telefoniczni

Postautor: olenka789 » 22 kwie 2015, o 17:20

Dzień dobry. Dziś na telefon domowy zadzwoniła jakaś Pani, która powiedziała że jest z Telekomunikacji, oferując książkę telefoniczną za 60 zł. Moja mama nie myśląc zgodziła się na wysłanie do nas tej książki. Pani, która dzwoniła poinformowała, że rozmowa jest nagrywana i że książkę przywiezie kurier z żółtym identyfikatorem. Mana chciała się zastanowić i oddzwonić ale Pani powiedziała że nie ma możliwości oddzwonienia na ten numer. Po sprawdzeniu w internecie podobnych sytuacji okazało się że są to oszuści którzy sprzedają książki, które zawierają złe numery itp. Było bardzo dużo takich przypadków. Zadzwoniłam więc pod numer z którego dzwoniła owa Pani (numer dziwny ale połączyłam się), wypytując ją o nazwę firmy i nazwisko. pani zachowywała się tak jakby to ona do mnie dzwoniła pytając się o to czy może zamieścić nasze nazwisko w nowych książkach telefonicznych. Twierdziła że nie wie nic na temat sprzedaży książek i się rozłączyła. Sytuacja znów się powtórzyła, zadzwoniłam drugi raz i znów pytam się czy sprzedają te książki. Pani stwierdziła, że nie wie a po moim stwierdzeniu że firma ta nie istnieje ponieważ nie mogę jej nigdzie znaleźć znowu się rozłączyła. Zadzwoniłam więc trzeci raz, nagrywając rozmowę, Pani odebrała, znowu zachowywała się tak jakby to ona do mnie zadzwoniła pytając czy może umieścić numer w nowej książce telefonicznej, powiedziałam jej że (imię i nazwisko) rezygnuje z kupna książki telefonicznej i że proszę o nie wysyłanie do nas kuriera z żółtą plakietką bo nikt jej nie odbierze i tu Pani znów rzuciła słuchawką. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? czy mogę nie odebrać tej książki? Pod tym samym numerem z którego sprzedają książki, twierdzili że nic niewiedzą. Firmy nie ma nigdzie w Internecie, nie ma adresu. Czy nagranie z moja rezygnacją może być odstąpieniem od umowy, jeżeli Pani twierdziła że nic nie wie o sprzedaży książek, chociaż z tego samego numeru dzwonili oferując ja? Bardzo proszę o pomoc.

Saakwera
Kontaktowanie:

Re: Oszuści telefoniczni

Postautor: Saakwera » 3 sie 2015, o 15:00

Od umowy możesz odstąpić tylko pisemnie. Ustnie możesz ją tylko nawiązać.

paszak
Kontaktowanie:

Postautor: paszak » 5 sie 2015, o 14:47

to jest śmieszne że przez telefon mogą Ci coś wcisnąć...

prokonsumencki.pl
Kontaktowanie:

Postautor: prokonsumencki.pl » 11 sie 2015, o 08:58

Szanowni Państwo,

w dniu 25 grudnia 2014 roku weszła w życie ustawa z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta. W celu uniknięcia opisanej sytuacji zmieniła ona całkowicie zasady zawierania umów przez telefon - o precedurze zawierania umów przez telefon pisaliśmy na https://prokonsumencki.pl/wiedza/zawarc ... ta/?nabw=2

Proszę w tej sytuacji zgłosić sie do właciwego Miejskiego/Powiatowego Rzecznika Konsumentów - więcej informacji https://uokik.gov.pl/rzecznicy_konsumentow.php

Beniamin1989

Postautor: Beniamin1989 » 28 paź 2015, o 19:13

Sytuacja może być poważna, tak jak napisano odstąpić można tylko pisemnie od umowy. Uważać trzeba przede wszystkim na przyszłość...

Odkryjprawo.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Odkryjprawo.pl » 27 sty 2016, o 13:48

Jeśli minął 14 dniowy termin na złożenie oświadczenia do odstąpienia od umowy można także spróbować wysłać do tej firmy pismo o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu. Działania takich firm często polegają na celowym wprowadzaniu chaosu informacyjnego, dezinformacji. Myślę, że istnieją zatem przesłanki do uruchomienia takiej procedury. Masz na to rok czasu od wykrycia błędu.

Jakby co to śmiało pisz ;)

merfin
Kontaktowanie:

Postautor: merfin » 6 lut 2016, o 17:34

moja ciocie 2 tyg temu oszukali na 300zl

krystyna.kok

Postautor: krystyna.kok » 29 kwie 2016, o 13:21

Czyli jesli ona zgodzila sie telefonicznie to to jest jakby umowa slowa? Nie wierze w to ze nie da sie z tym nic zrobic. Napiszcie jak sprawa się skończyła

AndrzeejK
Kontaktowanie:

Postautor: AndrzeejK » 2 maja 2016, o 01:24

skad oni maja nasze numery ;(

bielski.miroslaw

Postautor: bielski.miroslaw » 13 maja 2016, o 10:25

Tyle oszustów na świecie.. Gdzie oni mają sumienie..