Uszkodzony towar -brak mozliwosci zwrotu

chalupka1980

Uszkodzony towar -brak mozliwosci zwrotu

Postautor: chalupka1980 » 12 wrz 2017, o 18:55

Ponieważ w moim aucie mam zniszczona maskę, a nie chciałbym malować postanowiłem zakupić taką samą w kolorze. Wynalazłem w ogłoszeniach opisaną jako w stanie idealnym, więc napisałem do firmy sprzedającej z zapytaniem o ofertę. Za 2 dni otrzymałem przesyłkę z płatnością przy odbiorze. Towar był bardzo solidnie zapakowany, z rozpakowaniem zeszło mi prawie godzinkę. Po odpakowaniu okazało się, że maska pokryta jest folią zabezpieczającą, której zerwanie nie jest możliwe bez uszkodzenia powłoki lakierniczej. Po za tym powierzchnia posiada liczne odpryski i obicia. Jednym słowem okazało się, że towar nie jest zgodny z opisem. Zadzwoniłem do sprzedającego, ale nie za bardzo chciał ze mną rozmawiać. Oznajmiłem, że odeślę maskę i żądam zwrotu kosztów. Sprzedający wyśmiał mnie tylko, bo wiedział chyba, co się szykuje. Otóż żadna z firm kurierskich nie chce przyjąć ode mnie, jako osoby prywatnej paczki, bo przekracza ona gabaryty towarów wysyłanych przez nich bez zawartej umowy jako firma. Nie wiem, co mam zrobić -proszę o pomoc.

juro342

Re: Uszkodzony towar -brak mozliwosci zwrotu

Postautor: juro342 » 13 wrz 2017, o 10:18

taki to jest kraj

kakadu

Postautor: kakadu » 3 paź 2017, o 13:16

Zawsze sprzedający powinien w opisie przedmiotu bądź regulaminie sklepu uwzględnić coś takiego jak gwarancja, zwrot i wymiana. Szczególnie jeśli jest to sklep, bo inaczej sprawa ma się przy osobie prywatnej która zwrotow przyjąć nie musi. Dobrze to jest opisane w tym sklepie: http://motylpro.pl/

OLA34
Kontaktowanie:

Postautor: OLA34 » 16 paź 2017, o 23:57

mozesz zalozyc mu sprawe. przedmiot nie jest zgodny z opisem.