czy kserokopia może być dokumentem w sprawie karnej

mdki

czy kserokopia może być dokumentem w sprawie karnej

Postautor: mdki » 28 lut 2010, o 19:51

Współwłaściciel sp. z o.o. złożył w banku kserokopie sfałszowanych dokumentów finansowych firmy w celu wyłudzenia kredytu. Kredytu firma nie otrzymała. Był on prezesem, ja nie pełniłem żadnych funkcji. Ksera dokumentów, bez mojej wiedzy, opatrzone były moimi podpisami, które zostały sprytnie spreparowane również na kserokopiarce. Brak wszelkich oryginałów. Obecnie toczy się w sądzie sprawa karna przeciwko mnie i prezesowi. Prezes dobrowolnie poddał się karze 2-ch lat w zawieszeniu. Powiedział w sądzie, że to ja podpisywałem, a on zaniósł do banku. Ja nie przyznaję się do podpisywania dokumentów, ale jednocześnie potwierdziłem, że widniejące podpisy są moje. Wszystkie dokumenty są wyłącznie w kserokopii, sfabrykowane. Oryginały gdzieś zaginęły i sąd nie ma do nich wglądu. Moje podpisy zostały "doklejone" za pomocą ksera. Prawdopodobnie prezes bezpodstawnie sądził, że uniknie odpowiedzialności moim kosztem. Tego czynu dokonał całkowicie bez mojej wiedzy. Czy sąd może wobec mnie wydać wyrok skazujący na podstawie posiadanych kserokopii?

duralexcompl

Re: czy kserokopia może być dokumentem w sprawie karnej

Postautor: duralexcompl » 1 mar 2010, o 01:36

W polskim sądownictwie wszystko jest możliwe, ale nie powinien wydać orzeczenia na podstawie skserowanych podpisów.