List gończy na osobę przebywajacą w Anglii

Niebieska

List gończy na osobę przebywajacą w Anglii

Postautor: Niebieska » 12 lip 2014, o 19:44

Czy jeśli wystawiony jest list gończy na osobę przebywajacą w Anglii,
to konieczna jest jej deportacja do kraju i sprawa karna tutaj (Gliwice) czy też można to jakoś załatwić BEZ deportacji?
Sprawa dot. wyłudzenia pieniędzy, ale nie jakieś zabójstwo czy coś..
?

MartaS

Re: List gończy na osobę przebywajacą w Anglii

Postautor: MartaS » 14 lip 2014, o 20:32

Z tego co mi wiadomo, można to załatwić tak, żeby ta osoba mogła sobie spokojnie pracować w tej Anglii, podczas gdy prawnik zajmie się wszystkim w Polsce.
Jest taka kancelaria adwokacka w Gliwicach: http://www.adwokat-tomanek.pl/ i oni współpracują też z kancelariami w Londynie.
Mają spore doświadczenie w sprawach związanych z ekstradycją - w 95% przypadków udaje się uporządkować sprawy w kraju na tyle, że angielski sąd odmawia deportacji. Fakt, że może nie są najtańsi, ale myślę, że lepiej zapłacić więcej i mieć pewność, że wszystko będzie w porządku.

and Justice for All

Postautor: and Justice for All » 31 lip 2014, o 22:32

Nie jest to proste. W postępowaniu zwyczajnym sąd może procedować pod nieobecność oskarżonego jeżeli ten oświadczy że nie weźmie udziału w rozprawie. Jeżeli znajdziesz sposób na to aby sąd cie zawiadomił o terminie rozprawy i oświadczysz że nie weźmiesz w niej udziału to sąd może (choć nie musi) prowadzić rozprawe pod nieobecność.
Tylko jak tu zawiadomić. Napisać pismo o przesłanie zawiadomienia na adres za granicą (sąd nie ma takiego obowiązku ale może to zrobić) lub mailem. Potem napisac szybko pismo (pocztą tradycyjną) że zna się termin (przyznanie że się przesyłkę otrzymało jest traktowane jako jej otrzymanie) oraz wnieść o prowadzenie pod nieobecność.
Tylko jest ryzyko że nie będziesz miał wpływu na sprawę, która może się źle skończyć. Radziłbym wynająć adwokata.

longval

Postautor: longval » 2 sie 2014, o 22:35

Nie ma co ryzykować, lepiej zasięgnąć porady prawnej profesjonalisty.

Karolina33

Postautor: Karolina33 » 11 kwie 2018, o 13:30

W takich sprawach niezwykle trudno obejść się bez fachowej pomocy. Sama coś o tym wiem. Bliska mi osoba była w podobnej sytuacji i sporo wody w wiśle upłynęło zanim udało się przez to przebrnąć. Jednak udało się sprawę szczęśliwie zakończyć. Polecam usługi tej kancelarii http://www.kancelaria-cognitor.pl/, sama korzystam i sobie chwalę.