Zniszczenie mienia

bmiszczu6

Zniszczenie mienia

Postautor: bmiszczu6 » 9 lip 2014, o 19:06

Witam, sprawa jest tego typu ze wraz z kolegami pijani po imprezie rozwalilismy przystanek, i wyciaglismy pare znakow(nie pytajcie dlaczego, stresujacy dzien, nerwy). Straty oszacowano a 1200zl, przesiedzielismy 2 dni w areszcie, jeszcze nie dostalismy ponownego wezwania, przyznalismy sie do winy, staramy sie naprawic szkody(zamowienie szklarza itp). Chcemy porozmawiac z wojtem jeszcze na ten temat bo to podlega pod gmine. Opisali nas na stronie miastowej ze grozi nam od 3 miesiecy do 5 lat pozbawienia wolnosci. Czy faktycznie moze byc taka kara za to? Wstepnie mowili nam ze kara pieniezna i zawiasy. Dodam ze mamy po 18 lat, nie bylismy nigdy spisywani, nie karani.

MarMie
Kontaktowanie:

Re: Zniszczenie mienia

Postautor: MarMie » 10 lip 2014, o 10:26

Na pewno okolicznością łagodzącą będzie:

1) skrucha
2) naprawienie szkody

Polecam zrobić te dwie rzeczy przed zapadnięciem wyroku.

bmiszczu6

Postautor: bmiszczu6 » 10 lip 2014, o 11:27

Szkody juz sa w trakcie naprawy, zamowilismy tabliczki, postawimy znak, szklarz juz z naszego zlecenia wstawil szyby .

Pan_Jan

Postautor: Pan_Jan » 24 lip 2014, o 09:58

Jeżeli wykonacie te dwie rzeczy sądzę, że dostaniecie karę w zawieszeniu, im szybciej tym lepiej wtedy może kara będzie niższa, jednak jeżeli chcecie kontaktów z radcą prawnym mogę polecić kancelarię CSP w Poznaniu(kancelaria-csp.pl), w mojej sytuacji gdy miałem sprawę sądową o wybicie szyb w centrum miasta, pomogli mi bez wahania i dostałem tylko 6 miesięcy w zawieszeniu na dwa lata. Wierzę, że waszej sprawie będzie podobnie :)

and Justice for All

Postautor: and Justice for All » 31 lip 2014, o 22:15

Niszczenie rzeczy bez powodu lub z błahego może być zakwalifikowane jako tzw. występek chuligański. Wtedy trudno o zawiasy, ale z uwagi na młody wiek i dotychczasową niekaralność jest szansa. Jeżeli naprawicie szkodę to można spróbować poprosić poszkodowanego aby cofnął wniosek o ściganie. Jeżeli prokurator lub sąd zgodzą się na cofniecie wniosku to sprawa zostanie umorzona.

longval

Postautor: longval » 2 sie 2014, o 22:46

Im szybciej naprawicie szkody tym lepiej.

Weronika2405

Postautor: Weronika2405 » 26 sie 2019, o 13:08

Jeśli dalej szukacie szklarz Rzeszów, to polecam usługi szklarskie Rzeszów. Szybko i tanio pomoże wam naprawić wszystkie wyrządzone szkody :D