zażalenie na odmowę przyjęcia zażalenia przez Prokuraturę

ag.ga

zażalenie na odmowę przyjęcia zażalenia przez Prokuraturę

Postautor: ag.ga » 24 lut 2010, o 09:44

Nie wiem, czy dobrze umieściłam swój post, bo sprawa jest trochę nietypowa. Pokrótce wyjaśnię:
1) Wytoczyłam mojemu -wówczas jeszcze mężowi - sprawę karną. Jeden ze świadków (policjantka!) złożył fałszywe zeznania, na co były dowody - moim zdaniem ewidentne. Sprawę niestety przegrałam.
2) Złożyłam doniesienie do Prokuratury o składaniu fałszywych zeznań. Po jakimś czasie otrzymałam z Prokuratury pismo o umorzeniu postępowania w tej sprawie. Na piśmie tym nie było informacji o możliwości odwołania się od decyzji (wiem, iż teoretycznie nie jestem stroną, gdyż składanie fałszywych zeznań to tzw. przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości). Niemniej jednak wystosowałam pismo do Prokuratury, iż chciałabym mieć wgląd w akta, żeby mieć możliwość ustosunkowania się do decyzji prokuratury i złożenia ewentualnego zażalenia.
3) Kilka dni temu otrzymałam z Prokuratury odmowę przyjęcia zażalenia (choć de facto moje pismo zażaleniem nie było) z 2 powodów:
a) swoje zażalenie złożyłam wg Prokuratury po terminie (ale nikt mnie o żadnych terminach nie informował)
b ) nie jestem wg Prokuratury stroną w sprawie
Od tej decyzji przysługuje mi odwołanie i chciałabym z tej możliwości skorzystać.
Nie wiem jednak do jakiego Sądu skierować/zaadresować swoje zażalenie, ani w jakiej formie je napisać (wiem, że forma jest ściśle określona). Ponadto chciałabym jednak, aby Prokuratura umożliwiła mi wgląd w akta sprawy. Wiem, że teoretycznie istnieje taka możliwość, jeśli się jest osobą pokrzywdzoną. Jednym słowem potrzebuję pomocy w stworzeniu pisma.
Byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź, gdyż termin złożenia zażalenia mija w piątek.