Podpalenie domu, samochodu, altanki jaką kare dostane, wiez

sebastian2014

Podpalenie domu, samochodu, altanki jaką kare dostane, wiez

Postautor: sebastian2014 » 6 mar 2014, o 20:00

Dobry Wieczór

Piszę ponieważ potrzebuje pomocy prawnej.
Mianowicie ostatnio dostałem wezwanie na Komendę Policji w sprawie uszkodzeń mienia.
Wtedy przyznałem się do :
- Podpalenie samochodu (Straty oszacowane na 1500 zł)
- Podpalenie altanki (Straty oszacowane na 12 000 zł)
- Podpalenie starego pustostanu (Straty oszacowane na niby 60 000 zł ale to jest kwota przed redukcją, właściciel tego pustostanu raczej nic nie będzie od mnie chciał ) i dom został opalony od środka
Podkreślam nie było zagrożenia dla zdrowia i innych domów

Do tego doszły groźby karalne które kierowałem do gościa, przyznałem się do tego i to wszystko w jeden dzień, Policja coś mówiła że połączy te sprawy i dostane zawiasy. Te groźby mówiłem pod wpływem alkoholu i w złości ponieważ gość coś mojego sobie przywłaszczył. Te groźby będą połączone z innymi sprawami ? Czy zrobią mi sprawę osobno ?

Jaką mogę jeszcze karę dostać ? Grzywnę jak tak to ile ? Czy będę musiał oddawać kasę za to wszystko co zrobiłem ?
A i skorzystałem z prawa dobrowolnego poddania się karze
Mają zadzwonić i mi powiedzieć kiedy mam przyjść się poddać karze. Okazałem skruchę i obiecałem że już nigdy nie popełnię umyślnego przestępstwa.

Proszę o pomoc

Weronika2405

Re: Podpalenie domu, samochodu, altanki jaką kare dostane, wiez

Postautor: Weronika2405 » 27 sie 2019, o 14:14

Ja trochę w temacie - zastanawia mnie, czy jeśli ktoś celowo podpalił mój dom i zostało mu to udowodnione, to oprócz odszkodowania przysługuje mi od niego zwrot kosztów za usuwanie sadzy i czyszczenie po pożarach?
Co prawda te usługi nie były bardzo drogie, ale czeka mnie jeszcze generalny remont... Chciałabym dowiedzieć się, ile pieniędzy uda mi się odzyskać.