Sfałszowany protokół lustracyjny

bynio

Sfałszowany protokół lustracyjny

Postautor: bynio » 5 lut 2010, o 14:20

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w wyniku mojego zgłoszenia. Zostałem powiadomiony o tym fakcie lecz nie pouczony o możliwości zaskarżenia tej decyzji. Po jakimś czasie otrzymałem pismo z Ministerstwa Infrastruktury popierające moje działania i ze mam zgłosić ten fakt do organów ścigania. Co teraz w związku z tym mam zrobić by wszczęto postępowanie z urzędu, którego mi odmówiono bo byłem zawiadamiającym?

bynio

Re: Sfałszowany protokół lustracyjny

Postautor: bynio » 6 lut 2010, o 15:45

Prokuratura wniosła do sądu zarządzenie o odmowie uznania mnie za pokrzywdzonego. Przedstawiłem do Prokuratury i Sądu dokument. Ma on sygnaturę oznaczającą , że Ministerstwo Infrastruktury zajęło się wyjaśnieniem sprawy poświadczenia nieprawdy przez Zarząd spółdzielni w protokole lustracyjnym . Czy to ma znaczenie dla prokuratury
I sądu wynikające z kpk. sprawa dotyczy tego że zostałem oskarżony i skazany na podstawie sfałszowanych dokumentów, zeznań z góry podjętym zamiarem i inne.

duralexcompl

Postautor: duralexcompl » 7 lut 2010, o 13:21

Z tego co Pan mówi, wynika że postępowanie o sfałszowanie tych dokumentów jest w toku i trwa ono z urzędu. Jednak odmówiono panu ustanowienia statusu pokrzywdzonego w tej sprawie. W zasadzie wystarczy, że uzyska Pan odpis wyroku skazującego w tej sprawie aby uchylić swój wyrok wydany na podstawie sfałszowanych dokumentów. W jakim celu chce Pan uzyskać status pokrzywdzonego ?

bynio

Postautor: bynio » 7 lut 2010, o 14:01

Prokuratura dywaguje, że mogło dojść do przestępstw 270/1 271/1 233 i inne.......to nie jest śmieszne. Już 3 lata z nimi się boksuję...........jest nam przykro.....jest pan zawiadamiającym!

bynio

Postautor: bynio » 7 lut 2010, o 14:03

No i mamy klops.........Ha ha....Przepraszam. Co mam zrobić . Uznano mnie za zawiadamiającego i nie wszczęto postępowania.
Co mam robić? To jest popolupne.
Mam na podstawie takich dokumentów 2 wyroki. Na szczęście zawiasy!!!

O już coś konkretnego.....proszę nie kazać mi szukać w kpk
Może zapytam inaczej.

Podważyłem dowody przedstawione do sądu i prokuratury. Zostały sfałszowane. Miały one udowodnić , że popełniłem przestępstwo z pełną premedytacją i miały wpływ na wydanie wyroku bardziej surowszego. Jednakże świadczy o art. 42. par.2 Prawa Spółdzielczego oznaczającym również, że mogłem być niewinny. Mam na to wykładnię SA. Skoro wyroki są prawomocne czy mogę na tej podstawie wznowić postępowanie sądowe.....sam .....z urzędu?
Byłem w Sądzie , którego dobro zostało naruszone i wiem , że nie zaskarżą zarządzenia Prokuratury mimo , że to Sąd wskazał mnie by zawiadomić o tym przestępstwie Prokuraturę.

Proszę o odpowiedż.....

duralexcompl

Postautor: duralexcompl » 7 lut 2010, o 14:27

Może Pan wystąpić o wznowienie postępowania jeżeli okaże się, że pojawią się nowe okoliczności (np. wyrok w innej sprawie, który stwierdza że dokumenty, na podstawie których zapadło orzeczenie w Pana sprawie są sfałszowane), może prowadzić to do uchylenia wyroku lub zmiany jego treści.
Pytanie zasadnicze, co chce Pan zaskarżyć??? czy zarządzenie o odmowie przyznania statusu pokrzywdzonego czy postanowienie o umożeniu postępowania??? Bo zarządzenia wydawane, są już w trakcie postępowania karnego i jeśli postępowanie było by umożone to nie wydali by już zarządzenia.

bynio

Postautor: bynio » 7 lut 2010, o 16:25

Nie przyjęli zawiadomienia bo jestem zawiadamiającym. Tak napisali. W odmowie nie podali możliwości zaskarżenia ich decyzji. Czy tak mogli? Po jakimś czasie napisałem do Apelacyjnej i stąd poszło Zarządzenie do sądu.

bynio

Postautor: bynio » 7 lut 2010, o 16:26

Skoro mam takie dowody co mogę zrobić gdy rok upłynął.

bynio

Postautor: bynio » 7 lut 2010, o 16:32

Wniosłem chyba z 10 zawiadomień i teraz przekazałem nowe .Co zrobić gdy znów mi odpiszą , że nic z tego. Czy zwrócić się do pana . Ostatnio piszą , że okoliczności im są znane i nic nowego nie wnoszą . Nie pouczają o możliwości zaskarżenia bo jestem zawiadamiającym. Czy tak mogą bez pouczenia. Myślę , ze w sądzie też są kredki i gumki...........jeżeli już pan orientuje się o co chodzi.

bynio

Postautor: bynio » 7 lut 2010, o 16:40

cytat: Pytanie zasadnicze, co chce Pan zaskarżyć??? czy zarządzenie o odmowie przyznania statusu pokrzywdzonego czy postanowienie o umorzeniu postępowania??? Bo zarządzenia wydawane, są już w trakcie postępowania karnego i jeśli postępowanie było by umorzone to nie wydali by już zarządzenia.

Jak to sprawdzić? Robią mnie w balona !!!! Np.Jest to w sądzie a sąd ich umorzy. O co chodzi!!!
Zarząd i Rada Nadzorcza tego nie ujawni......zbyt dużo tu się dzieje czego nie rozumiem wokół tej sprawy.
jesteśmy na dobrej drodze.... Jako laik nie wiem co jeszcze mogę.