Zabór mienia

GreG111
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2009, o 19:48

Zabór mienia

Postautor: GreG111 » 24 sie 2009, o 23:31

Witam,
Jestem studentem 4 roku medycyny w wakacje z powodu nie najlepszej sytuacji finansowej postanowiłem się zatrudnić w jednej z większych i znanych firm produkcyjnych w mieście. Nie wiem, co mnie podkusiło, nie wiem dlaczego to zrobiłem ale po 2 tygodniach pracy zostałem zatrzymany najpierw przez ochronę później przekazany policji w związku z dokonana kradzieżą. Sprawa jest bezsporna, ponieważ rzeczy skradzione o wartości 360zł zostały znalezione przy mnie i oddane właścicielowi. Zostałem zatrzymany. Mieszkanie zostało poddane przeszukaniu, w którego trakcie nie znaleziono żadnych innych rzeczy pochodzących z kradzieży (nie znaleziono, bo nigdy wcześniej nie robiłem takich rzeczy nigdy nie miałem żadnych problemów z prawem nie posiadam na swoim koncie nawet mandatu…) po telefonie do prokuratury został mi zaproponowany wyrok 8miesiecy w zawieszeniu na 3 lata oraz mniej teraz ważna grzywna w wysokości 400PLN. Zgodziłem się na taki wyrok. Z prokuratury otrzymałem wiadomość, że odebrałem telefon, który został zatrzymany na poczet grzywny. Teraz czekam na rozprawę sądową. Ot cała historia.
Teraz pytania.
Pierwsze: z tego, co wyczytałem w kodeksie karnym prokuratura ma prawo, ale nie ma obowiązku powiadomić uczelnie o zdarzeniu, jeżeli jest to społecznie uzasadnione. Czy w tym wypadku uczelnia będzie powiadomiona?
Drugie: czy możliwe jest zmniejszenie wyroku chodzi mi o zmniejszenie zawieszenia wykonania kary do 1.5 ewentualnie 2 lat lub ewentualna zamiana proponowanej kary na szeroko pojęte „prace społeczne”. Jeżeli tak to, w jaki sposób można się o to starać?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości