Czy można w tym przypadku ustalić karę z prokuratorem na DPK z Art. 37b ?

user_35
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2019, o 21:14

Czy można w tym przypadku ustalić karę z prokuratorem na DPK z Art. 37b ?

Postautor: user_35 » 9 kwie 2019, o 21:17

Witam.
Czy w tym konkretnym przypadku można ustalić z prokuratorem idąc na DPK karę korzystając z Art. 37 b ?

Zarzuty:

Art. 286. § 1 kk
Art. 299. § 1 kk

w związku z Art. 91. § 1 kk oraz Art. 12. § 1 kk

Oskarżony przyznał się do całości zarzucanych mu czynów, ujawnił hasła dostępowe do zatrzymanych laptopów, szczegółowo opisał przestępczy proceder. Wystąpił o dobrowolne poddanie się karze. Wyraził skruchę i chęć naprawienia szkody.

W areszcie przebywał przez 5 miesięcy, po czym został zwolniony za kaucją, ma dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Liczba poszkodowanych osób około 170
Oszustwa na kwotę około 500 tys zł.

Czy prokurator zgodzi się w tym przypadku na uzgodnienie kary w myśl Art 37 b ?
Np. 6 miesięcy pozbawienia wolności (oskarżony już odsiedział w areszcie 5 m-cy) + np. rok ograniczenia wolności polegającej na nieodpłatnym wykonywaniu pracy na cele społeczne?

Bardzo proszę o odpowiedź, bo jestem tego bardzo ciekaw.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za mądre odpowiedzi i wyjaśnienia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości