Grzywna

surfer000

Grzywna

Postautor: surfer000 » 2 sty 2019, o 18:13

Witam,
jesli nie ten dzial to prosze o przeniesienie.

Witam, zostalem ukarany przez sad w posepowaniu karno skarbowym grzywna w kwocie 70000zl i kara pozbawienia wolnosci w zawieszeniu. Grzywna zostala rozlozona na raty po 2005zl miesiecznie. Grzywne splacam w terminie kazdego miesiaca. Niestety w ciagu ostatniego czasu moja sytuacja zdrowotno materialna ulegla znacznemu pogorszeniu. Znalazlem nowa prace, podpisalem umowe. 2 tygodnie przed rozpoczeciem nowej pracy pojawily sie problemy z kolanami. Najprawdopodobniej bede potrzebowal 2 operacji, ktore musze wykonac prywatnie. Aktualnie jestem bez pracy na zwolnieniu chorobowym. Nie mieszkam w Polsce i kwota wyliczona z chorobowego nie pozwoli mi na splacanie grzywny bez pogorszenia moich warunkow zyciowych i zapewnienia odpowiednich warunkow dla mojego 2 letniego syna. Dodatkowo rozstaje sie z partnerka i jestem w trakcie przeprowadzki. Jedyny majatek, ktory posiadam jest dom w Polsce, na ktory mialem kredyt ale przestalem splacac ze wzgledu na brak srodkow. Dodatkowo na hipoteke jest wpisany urzad skarbowy. Z tego co wiem, to do dnia dzisiejszego zaden komornik nie zajal/zlicytowal tego domu.
Nie jestem do konca pewien, czy bede mogl wykonowac dotychczasowa prace ktora wykonywalem w przyszlosci ze wzgledow zdrowotnych - choroba degeneracyjna stawow kolanowych nie pozwalajaca mi sie czasami poruszac.
Czy moge cos zrobic w teh sytuacji??? Czy moge wniesc o umorzenie grzywny badz jej czesci??? Moze napisac list do sadu z wyjasnieniami?
Czego moge oczekiwac??? Czy sad w przypadku niemoznosci sciagniecia grzywny moze odwiesic wyrok?? Nigdy nie bylem za nic karany z tym jednym wyjatkiem i od tego czasu nigdy sie nie dopuscilem zadnego czynu niezgodnego z prawem.

Pozdrawiam

arlamow

Re: Grzywna

Postautor: arlamow » 4 sty 2019, o 16:10

Zgadzam się z moim przedmówcą. Nic dodać oraz nic ująć.
Fałszywa miłość jest gorsza niż prawdziwa nienawiść.