Zatrzymanie prawo jazdy kat. b bezprawnie.

pit_07

Zatrzymanie prawo jazdy kat. b bezprawnie.

Postautor: pit_07 » 3 gru 2018, o 11:40

Witam,

Mam cholernie ciężką sytuacje do rozgryzienia. Moja sytuacja wyglądała tak, wypiłem około godziny 12-13 jedno piwo na dworze na spontanie z kumplami jak to mówią. Wróciłem następnie do domu i około godziny 21:30 wziąłem auto i podjechałem z znajomymi do sklepu po alkohol. Czułem od nich znaczną ilość wypitego alkoholu. Pojechałem odstawić samochód i wyjść z powrotem do nich po prostu wypić bo mieliśmy ku temu okazje. Jeden z nich odszedł i poszedł gdzieś w cholere zadzwonił na policje ,że jeżdzę w tym czasie właśnie samochodem gdzie dokładnie wiedział ,że tak nie jest i zrobił to umyślnie. Zwodził policje przez jakieś ponad godzine czasu co mam wszystko na papierze z notatek policji. Ale morał jest taki ,że wróciłem do domu bo się okazało ,że jakoś dużo policji stoi pod moim domem. Okazało się ,że to w mojej sprawie i ,że jeżdzę samochodem teraz. Pytali się mnie o kluczyki których nie miałem nawet przy sobie bo zostawiłem je jakiś czas temu w domu. Zbadali samochód ,czy ciepły sciągnęli odciski ? Nie wiem po co jak mówiłem ,że to moje auto i nikt nim więcej w tym dniu prócz mnie nie jeździł. Po czym poza podwórkiem spieli mnie w kajdanki i zawieźli na komende. Po czym zrobili rutynowe 3 badania okresowe alkomatem które wszystkie podpisałem. Podstawili mi też dużo innych dokumentów do podpisania. Podpisałem coś czego nie miałem pojęcia ,że podpisuje. Miałem 2,5 promila ? Dziwne ,że policja postepuje w ten sposób. No ale to nie jest ważne. Fakt jest taki ,że znajomy miał do mnie jeszcze pretensje za dziewczynę swoją której nic nie zrobiłem, lecz dałem jej tylko dach nad głową i ciepłe wyrko jak ten ją jakiś rok temu wyrzucił z domu. Taki dobry samarytanin ze mnie. Myślałem ,że nie ma ku temu do mnie jakiegoś żalu. No ale jak widać miał. Wynająłem prawnika. Odwołałem się itd. Sąd w ogóle nie posłuchał się reszty moich znajomych ,że to nie prawda ,że jeździłem pod wpływem. Wysłuchał tylko tego co zeznawał na moją nie korzyść + fakty(nie prawdziwe)... Próbowałem załatwić dane logowania się telefonu do sieci z konkretną godziną i datą. Gdzie by poświadczyło o tym ,że kiedy on dzwonią na policje i mówiąc ,że w tym momencie jeżdżę, jego zgłoszenie okazałoby się kłamstwem i miałbym z górki wtedy. Lecz jak sąd wystąpił po te logowanie się telefonu po tak długim czasie okazało się ,że sieć już je wykasowała.

To jak to w końcu jest ?! Nie złapali mnie kurwa za przeproszeniem za rękę i mogą sobie od tak niewinną osobe ukrać nababrać jej w papierach, zabrać prawo jak bardzo ważne do życia?! Jak mam się bronić ?! Co mogę jeszcze rozważyć ? Ma ktoś może jakiś pomyśły ?! Bo na prawde to przekreśla dużo mi rzeczy. Nawet kupe robot w której potrzebują te głupie zaświadczenie o nie karalności.

ps. Zapomniałem dodać ,że prawo jazdy zostało mi oddane przez samego prokuratora jeszcze na komendzie( za zbyt mało dowodów na to ,że jeździłem). Do tej pory jeżdżę a minęło już prawie 2 lata. Może jest jakiś sposób ,żeby się może odwoływać do skutku i sprawa się przedawni albo coś ?!

Bieliczka

Re: Zatrzymanie prawo jazdy kat. b bezprawnie.

Postautor: Bieliczka » 4 gru 2018, o 14:55

Strasznie zawile Pan to przedstawił. Jest wyrok czy sprawa ciągle trwa? Jeśli wyrok, to kiedy zapadł i w której instancji?

pit_07

Re: Zatrzymanie prawo jazdy kat. b bezprawnie.

Postautor: pit_07 » 4 gru 2018, o 16:31

Sąd rejonowy 2 wydział karny. Sprawa trwa, teraz odwołałem się do wyższej instancji. Wyrok zapadł na podstawie zeznań zgłaszającego i na podstawie badań alkomatem na komendzie. Powtarzam nikt mnie za ręke nie złapał. Jedynie czym się sąd kieruje to jakimiś poszlakami a nie dowodami... Dla mnie to jest chora sytuacja. Można by stwierdzić, że zaraz zadzwonię na policje na kogoś i sobie zmyśle ,że kogoś ta osoba zamordowała... W taki sposób można by 3/4 społeczeństwa skazać za wszystko...