Zostałem złapany na kradzieży...

Wirtual96

Zostałem złapany na kradzieży...

Postautor: Wirtual96 » 1 paź 2018, o 10:24

Witam wszystkich,

otóż zwracam się z jak dla mnie dużym problemem jaki mnie spotkał. Mogę to napisać trochę chaotycznie ale sytuacja miała miejsce przed chwilą.

Jako pracownik dwuletni pracownik marketu (22 lata i studiuję) zapomniałem wziąć słuchawek dousznych do pracy i wpadłem na kompletnie głupi pomysł i rozpakowałem opakowanie (przy okazji je uszkadzając) ze słuchawkami dousznymi o wartości 67 złotych. Następnie zacząłem słuchać z nich muzyki. Nie miałem zamiaru ich ukraść, a jedynie postąpiłem w ten wyżej opisany sposób. Zawiadomiono policję, pech chciał, że nie miałem możliwości zapłacić i muszę czekać na korespondencję dot. przyjścia na komisariat.

Chciałbym wiedzieć jak to wpłynie na moją przyszłość, studiuję Bezpieczeństwo Narodowe i jestem na drugim roku. Jednocześnie mam dobrą opinię wśród pracowników... Jak zostanę potraktowany, co mówić na tym przesłuchaniu.

Dodam jeszcze, że wszystko jest nagrane na monitoringu...

Ps. Sprawa jest świeża i czy pójście do marketu i rozmowa mająca na celu oddania pieniędzy ma sens?

Bieliczka

Re: Zostałem złapany na kradzieży...

Postautor: Bieliczka » 27 lis 2018, o 14:23

To co napisałeś na koniec jest najlepszym rozwiązaniem - idź do kierownika, przeproś, zapłać i powiedz, że było to głupie i nieodpowiedzialne i bez sensu i nie wiesz czemu wpadłeś na tak głupi pomysł. Prawdopodobnie wycofają oskarżenia i tyle z tego będzie.
Generalnie kwota jest tak niska, że kwalifikuje się nie tylko na wykroczenie, ale na niską szkodliwość czynu. Ale wiadomo, lepiej żeby zajął się tym kierownik niż policja.