Cyberprzemoc, stalking, zastraszanie

Rocksett

Cyberprzemoc, stalking, zastraszanie

Postautor: Rocksett » 9 wrz 2018, o 22:58

Witajcie. Piszę tego posta ponieważ mam problem z byłym chłopakiem. 5 lat temu po rozstaniu nękał mnie przez kilka miesięcy tzn. wysyłał przynajmniej raz w tygodniu smsy o treści typu zabiję Ciebie, mam kolegów którzy Ciebie zgwałcą, znam ludzi z mafii itd. Bałam się wtedy zgłosić to na policję gdyż sama z nerwów aby się odczepił napisałam mu parę nieprzyjemnych słów. Dodatkowo miałam też parę innych problemów i bałam się, że policja również je odkryje i będę mieć z tego więcej kłopotów niż pożytku. Myślałam, że ta sprawa się sama zakończy. I faktycznie przestał się odzywać. Niestety ostatnio znowu zaczyna do mnie pisać. Tym razem ton rozmowy jest inny ale wciąż sugerujący, że mam się bać, np. poinformował mnie, że wielokrotnie podjeżdżał samochodem w moje okolice. Widział z samochodu jak stoję na przystanku itd. Tamtych smsów niestety już nie posiadam. Czy mogę zgłosić sprawę na policję w tej sprawie anonimowo? Nie chcę chodzić po sądach i udowadniać jego winę. Czy jeżeli zgłoszę taką sprawę anonimowo to czy policja będzie dochodzić mojej tożsamości, albo próbować skontaktować się ze mną?

adrenalinka

Re: Cyberprzemoc, stalking, zastraszanie

Postautor: adrenalinka » 10 wrz 2018, o 10:24

Myślę, że policja na pewno będzie dochodzić Twojej tożsamości bo musi być jakiś poszkodowany w takich sprawach. Możesz jednak zastrzec, że nie będzie ona wiadoma dla osób trzecich. Ale nie wiem czy mam rację, nie jestem prawnikiem...
Tak czy siak uważam, że koniecznie MUSISZ to zgłosić.