Kradzież z włamaniem

rafix96

Kradzież z włamaniem

Postautor: rafix96 » 2 cze 2018, o 12:42

Witam, zostałem oskarżony o kradzież z włamaniem oraz o próbę włamania (w ten sam dzień, do drugiego budynku) Straty całościowe to około 2500 zł, ktoś po mnie pózniej wszedł do budynku i ukradł rzeczy na około 1000 zł, nie wiem kto to był ale poszkodowani twierdzili że skradziono więcej rzeczy a ja nie byłem w stanie ustalić gdzie się one znajdują, stwierdziłem że to co miałem to znaleźli bo drugi raz tam nie wchodziłem a na jeden raz nie wziął bym tyle rzeczy. Moje zeznania pokrywają się z zeznaniami mojego kolegi który pił ze mną ale nie włamał się ponieważ nie chciał iść z powrotem do więzienia, był oskarżony o współudział ale wycofali oskarżenie. Poddałem się dobrowolnie karze, policjant i prokurator którzy prowadzą moją sprawę będą walczyć o najniższy wymiar kary przed sądem ponieważ nigdy nie byłem karany a moje zeznania są spójne chociaż musiałem długo przekonywać policjanta że wszystkich rzeczy nie wziąłem i jedynie ktoś musiał po mnie przyjść była to około 2-3 w nocy kiedy się włamywałem. Mam pytania odnośnie tej sprawy:

1. Powiedziałem że mam problem z alkoholem, czy to może być obciążające ?
2. W dniu włamania wypiłem 10 piw i nie działałem świadomie, nigdy bym nie przypuszczał że jestem zdolny do czegoś takiego, czy to jest obciążające ?
3. Pracuje lecz na śmieciówkach czy taka praca jest brana pod uwagę przez sąd kiedy będzie ustalał czy jestem w stanie zapłacić za szkody albo iść do więzienia ? (Chce odkupić wine)
4. Będę musiał odkupić te rzeczy co ktoś ukradł ? (Te co ja ukradłem zostało znalezione)
5. Włamałem się jedynie dlatego bo piwo mi się skończyło, chciałem ukraść alkohol z baru a koło niego jest drugi budynek do którego udało mi się włamać myślałem że przejdę z niego do baru, po nieudanej próbie przedostania się ukradłem rzeczy z tego budynku, nie miałem zamiaru ich sprzedawać, nie chciałem wracać z pustymi rękami a rzeczy mi się spodobały, te rzeczy to nie był mój cel przy włamaniu a później nie chciałem ich sprzedać będzie brane pod uwagę ?
6. Jaki może być wymiar kary w moim przypadku biorąc pod uwagę te czynniki ?