Zniesławienie

Katarynka993
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2018, o 07:44

Zniesławienie

Postautor: Katarynka993 » 28 mar 2018, o 07:49

Witam. Na spotted jednej z miejscowości zostało zadane takie pytanie : Witam. Szukam osób które są niezadowolone bądz mają duże zastrzeżenia co do naprawy swoich aut bądz zostały oszukane przez mechanika Krzysztofa S . z Trawnik . sprawa jest bardzo ważna. Jeżeli są takie osoby bardzo prosze o pozostawienie komentarza a odezwe się na priv bądz kontakt przez spotted.... czy można podać osobę która zamieściła taka wiadomość na spotted o zniesławienie ? Ta osoba szuka po prostu osób które zostały oszukane przez mechanika. Teraz on grozi osobie zamieszczającej ogłoszenie ze zakłada sprawę o zniesławienie i ze sprawa została zgłoszona na policję . Czy jest to możliwe ?

Roman40
Posty: 60
Rejestracja: 16 sty 2018, o 23:54

Re: Zniesławienie

Postautor: Roman40 » 6 kwie 2018, o 23:46

Moim zdaniem mechanik ma takie prawo, bo potencjalnie może dojść do tego że jego firma będzie negatywnie odbierana przez taki komentarz.
"Zniesławienie jak wiele przestępstw ma swój typ kwalifikowany (typ czynu zabronionego, którego znamiona wskazują na zwiększoną szkodliwość społeczną). W tym przypadku osoba pomawiająca dokonuje czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania. Pojęcie to jest tożsame ze środkami masowego przekazu, do których zaliczamy m.in. telewizję, prasę, radio. Stosunkowo najmłodszym środkiem rozpowszechniania informacji jest Internet i wszystkie łączące się z nim narzędzia, jak np. portale społecznościowe czy fora internetowe, gdzie często można spotkać się z przejawami zniesławienia. Za próbę zdyskredytowania kogokolwiek za pomocą tych środków osoba pomawiająca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości