Strona 1 z 1

Spożycie alkoholu w miejscu publicznym

: 5 sty 2018, o 20:41
autor: CezaryPalus
W jakich przypadkach funkcjonariusze policji lub straży miejskiej mogą ukarać osobę spożywającą alkohol w tzw. "miejscu publicznym"?

Re: Spożycie alkoholu w miejscu publicznym

: 5 sty 2018, o 21:39
autor: Anonim1993
Z tego co mi wiadomo nie w każdym miejscu policja może wystawić mandat. Na pewno jeśli będziesz spożywać alkohol w komunikacji miejskiej czy na jakimś zgromadzeniu publicznym. Jednak są na pewno jakieś miejsca, gdzie można tego uniknąć np. bulwar. Musiałbyś się na pewno zapoznać z ustawami, wtedy wszystko bedzie jasne ;)

Re: Spożycie alkoholu w miejscu publicznym

: 5 sty 2018, o 21:47
autor: CezaryPalus
Czytałem właśnie ustawy, tylko mam wątpliwości co do miejsc, gdzie można spożywać alkohol, bo jest to dość niejasne. Jednak często funkcjonariusze wypisują mandaty. Zapoznałem się z ustawą z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Są tam jasno określone miejsca. Ustawa pozwala, aby gminy mogły wprowadzić zakaz spożywania alkoholu, jednak miejsce objęte zakazem musi być jasno określone. Z tego co udało mi się dowiedzieć to las, plaża, trawnik to miejsca, gdzie można spożywać alkohol, jednak często straż miejska czy policja stara się karać mandatem żerując na niewiedzy obywatela lub nie mają sami odpowiednich kompetencji.

Re: Spożycie alkoholu w miejscu publicznym

: 5 sty 2018, o 21:54
autor: Anonim1993
Niestety tak to jest, że straż miejska chce wlepiać mandaty za spożywanie alkoholu, chociaż tak naprawdę nie łamie się prawa. Wiadomo, że są miejsca, gdzie jest zakaz picia alkoholu i tez miejsca, gdzie można pić ten alkohol. W mojej opinii największą bolączką są miejsca co do, których nie ma jasności, czyli np. bulwary, skwerki miejskie.

Re: Spożycie alkoholu w miejscu publicznym

: 5 sty 2018, o 22:03
autor: CezaryPalus
Zgadzam się ze zdaniem, że niejasność przepisów jest dużym problemem. Na przykład definicja drogi nie ujmuje w swoim znaczeniu trawnika, jeśli nie należy on do chodnika, więc moim zdaniem można by spożywać tam alkohol bez konsekwencji. Jednak myślę, że policja czy straż miejska miałaby inne zdanie. Dlatego osobiście polecam spożywanie alkoholu, gdzie na pewno nie spotkają nas konsekwencje, a unikać miejsc objętych zakazem oraz miejsc spornych, co do których nie ma się pewności, ponieważ mogą nas spotkać nieprzyjemności. ;)