Strona 1 z 1

wypadek drogowy - koszty postępowania

: 13 gru 2017, o 20:07
autor: kamilapiotrowska
Witam,
Spowodowałam wypadek samochodowy ze skutkiem śmiertelnym... ofiara była pijana ja trzeźwa, ale on był niestety na pasach choć było ciemno (lampa gasła co chwilę)... spodziewam się wyroku w zawieszeniu (choć mam stwierdzoną chorobę psychiczną od dawna)... widziałam jednak w aktach że koszty całego postępowania (biegli i tak dalej) wyniosły aż 5000 i boję się że będą musiała je ponieść... czy sąd może zasądzić je mi?... jestem na rencie i nie stać mnie na ich uiszczenie... czy jeśli mi je zasądzą da się z tego jakoś wybronić? (raty, umorzenie itd.).
Z góry dziękuję za pomoc.

Re: wypadek drogowy - koszty postępowania

: 6 lut 2018, o 22:30
autor: kolos
Tutaj istnieje spore ryzyko, że będzie Pani musiała wypłacić sowite odszkodowanie, tzn. ubezpieczyciel. W sumie nie wiadomo. Polecam trochę literatury na temat prawniczo-finansowy, może się przydać: https://vindicat.pl/baza-wiedzy/jak-wyp ... egzekucji/

Re: wypadek drogowy - koszty postępowania

: 28 lut 2018, o 17:10
autor: Philo
Wydaje mi się, że w przypadku wypadków komunikacyjnych koszty związane z odszkodowaniem ponosi ubezpieczyciel - ale to w przypadku sprawy cywilnej. Jeżeli chodzi o postępowanie karne, to sąd może orzec opłatę kosztów sądowych na Pani koszt.