Strona 1 z 1

Jak odzyskać pieniądze, które pożyczyłam?

: 9 gru 2017, o 20:19
autor: Anonim00
Witam serdecznie.
Mam bardzo poważny problem. Jakieś 6 miesięcy temu pożyczyłam mojemu byłemu już chłopakowi pieniądze. Nie miał wtedy pracy a pieniądze dawałam do ręki. Nie mam, niestety żadnych dowodów np. przelewu bankowego ani żadnego papierowego pisma . Kwota wynosi 4 tyś Euro. Obiecał mi wtedy, że jak tylko znajdzie prace, to odda mi pieniądze. Później się rozstaliśmy, cały czas mówi, że pieniądze odda, że na razie ich nie ma. Ale ja wiem, że to nie prawda. Kupił dom, ma nowy samochód. Po prostu mnie zbywa. Jakiś czas temu zaczęłam bardziej naciskać(pisałam i dzwoniłam), że ma oddać mi pieniądze. Ale On zaczął mi grozić, wyzywać . Ostatnio mówił i nawet pisał, że napuści na mnie innych ludzi, którzy mnie pobiją i dosłownie "połamią nogi" albo "karetka będzie musiała mnie wziąć". Mam nagrane wiadomości, w których to padają takie oraz inne okropne groźby, a także jak wypowiada się, że odda mi pieniądze. Czy nie mając dowodów papierowych na to, że pożyczyłam mu te pieniądze, a mając tylko wiadomości nagrane, czy jest jakaś szansa, że odzyskam pieniądze? W nagraniu jest tylko, że na razie nie ma pieniędzy i odda mi je. Proszę bardzo o jakieś wskazówki i poradę. Bo już sama nie wiem co robić.

Re: Jak odzyskać pieniądze, które pożyczyłam?

: 8 sty 2018, o 15:24
autor: kolos
Wydaje mi się, że tu najbardziej pomocna może okazać się firma windykacyjna i odsprzedanie długu. Oni już będą wiedzieli co z tym zrobić, a ddla Ciebie zero problemów. Jeśli masz jakieś pytania polecam Ci poczytać troche artykułów i informacji na ten temat, np tutaj: https://vindicat.pl/baza-wiedzy/dlaczeg ... dy-dlugow/

Re: Jak odzyskać pieniądze, które pożyczyłam?

: 27 sty 2018, o 23:26
autor: ciopas
Zgodzić się mogę z kolosem. https://vindicat.pl/baza-wiedzy/jak-odz ... ug-online/ Osobiście dla mnie nawet ten wpis był bardziej przekonujący. Ale tak czy siak, walcz o swoje!!!

Re: Jak odzyskać pieniądze, które pożyczyłam?

: 1 mar 2018, o 17:15
autor: Philo
Szkoda, że nie podpisałaś umowy z dłużnikiem. Jest takie niepisane prawo, że pożyczki powyżej 500 zł powinny być poświadczone na piśmie. A co do tych gróźb, to możesz mu założyć sprawę, że Ci grozi.

Re: Jak odzyskać pieniądze, które pożyczyłam?

: 26 kwie 2018, o 13:39
autor: Olette32
Najlepiej skorzystać z pomocy radcy prawnego, który na pewno znajdzie jakieś rozwiązanie.

Re: Jak odzyskać pieniądze, które pożyczyłam?

: 2 maja 2018, o 11:15
autor: kacperek34we
Jeśli masz wszystko na papierze to trzeba pójść do sądu , a później z decyzją sądu do komornika

______________________________________
szafy metalowe