Kary przy zniewadze

Tija
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2017, o 14:09

Kary przy zniewadze

Postautor: Tija » 9 kwie 2017, o 11:03

Mam jeszcze następujące pytania:


1.Czy w przypadku art.216§2 jeśli nie dojdzie do pojednania na rozprawie pojednawczej (pozwany będzie wykazywał skruchę i będzie jak najbardziej chętny do ugody ale powód będzie domagał się ukarania - już na rozprawie głównej) to czy w obliczu takiej postawy pozwanego sąd ostatecznie będzie musiał zastosować się stricte do kar wymienionych w art.216§2 czy będzie mógł potraktować sprawcę łagodniej? Np. domagać się usunięcia obraźliwych wpisów, przeproszenia sprawcy i zadośćuczynienia w stos. do powoda?

2. Rozumiem że kara grzywny jest słabszą karą niż kara ograniczenia wolności. Jak sąd postępuje w przypadku gdy ma do czynienia z osobą bezrobotną (stać ją oczywiście na opłacenie grzywny - małożenek ma dochody) czy wówczas nie zmieni tej kary na prace społeczne? Jaka jest praktyka sądów w tej sytuacji?

3.Czy w przypadku art.216§2 gdy pozwanemu grozi kara ograniczenia wolności w postaci prac społecznych, może prosić sąd o zmianę kary na inną, uzasadniając to niemożnością pozostawienia dziecka samego w domu. Czy sąd może przychylić się do tej prośby i jaką zaproponować karę pieniężną, bo z tego co przeczytałam, to nie istnieje prawna możliwość zamiany kary ograniczenia wolności na garę grzywny.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości