uprawa medycznej marihuany

sarach
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2016, o 12:58

uprawa medycznej marihuany

Postautor: sarach » 2 lis 2016, o 13:11

Witam. Mam pytanie odnośnie uprawy medycznej marihuany. (choć w sumie nie jestem pewna czy poprawnie to określam). Otóż: jakiś czas temu kupiłam herbatę z konopi ( czytałam że działa relaksująco, pomaga na problemy z astmą, itd.) kupiłam ją dla mojego ojca, on ją pije codziennie i są widoczne efekty). W paczce z herbatą znalazłam kilka ziaren i tu pojawia się moje pytanie: czy gdybym je posadziła ( zakładając że coś wyrośnie) czy byłoby to nielegalne? Chodzi mi o to by mieć "na własny użytek" a właściwie dla mojego ojca ponieważ chcąc kupywać jest to bardzo drogie. Dodam tylko że herbata jest z konopii bez zawartości tego psychoaktywnego THC.
Proszę o pełną wypowiedź.

prawnik1
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, o 13:24
Kontaktowanie:

Re: uprawa medycznej marihuany

Postautor: prawnik1 » 3 lis 2016, o 12:11

Witam, mając na uwadze stan faktyczno-prawnysprawy, należy stwierdzić, że posidanie i uprawa marihuany na własny użytek (również do celów leczniczych) jest w Polsce nielegalne. Jedynie Warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka stosuje marihuanę w leczeniu padaczki, ale tylko kilkoro dzieci, które są oporne na leki. Jednak lekarze, którzy swoim pacjentom podają leczniczą marihuanę narażają się na duże ryzyko decyzyjno-prawne, bowiem przepisy w tym zakresie nie dość, że są nieprecyzyjne to jednocześnie restrykcyjne. W ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii brak jest zapisów, które pozwalałyby na stosowanie marihuany do celów medycznych (a zatem takiej, która znacząco różni się od zwykłej marihuany, bowiem nie posiada tetrahydrokannabinolu, czyli tzw. THC, która stanowi substancję halucynogenną). Ponadto, w obowiązujących przepisach prawa brak jest rozróżnienia po między popełnieniem przestępstwa narkotykowego do celów zaspokojenia własnych potrzeb, a handlem. Stąd też, na podstawie tego samego przepisu może odpowiadać członek zorganizowanej grupy przestępczej jak i konsument konopi indyjskich uprawianych do celów leczniczych. Zgodnie z art. 63 w/w ustawy karalna jest zarówno uprawa jak i zbiór konopi indyjskich (również tych do celów medycznych). Również karalne jest wytwarzanie ich. Co do zasady, prokuratura rozróżnia, iż uprawa konopi indyjskich ma miejsce wówczas kiedy roślina jest jeszcze w ziemi, a wytwarzanie zaczyna się, gdy została zebrana oraz przygotowana do dalszej obróbki.
Tak więc zarzut wytwarzania prokurator postawi zazwyczaj wtedy, gdy konopie się suszy oraz porcjuje. W praktyce nie ma to jednak większego znaczenia.
Jednocześnie należy dodać, iż w sytuacji uprawy, inaczej niż w przypadku posiadania (za samo posiadanie sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne pod warunkiem jednak dotychczasowej niekaralności oskarżonego za jakiekolwiek przestępstwo umyślne), nie ma możliwości umorzenia postępowania karnego. Jednak nie oznacza to, że oskarżony pozbawiony jest prawa do obrony - przeciwnie. Np. można zeznać do protokołu, że jest się osobą używającą konopi indyjskich do celów leczniczych i były one przeznaczone wyłącznie na własne potrzeby. Podkreślić należy również fakt ujawnienia niewielkiej ilości konopi indyjskich, co dodatkowo przemawia za konsumenckim przeznaczeniem. Ponadto zasadnym jest aby wyjaśnić motywy uprawy konopi.

Szukasz fachowej pomocy prawnej? Zapraszam - prawnik warszawa ursus, bemowo, włochy
Adwokat Warszawa-Kancelaria prawna warszawa

Magda28Lawyer
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2016, o 15:40

Re: uprawa medycznej marihuany

Postautor: Magda28Lawyer » 16 lis 2016, o 16:15

Medyczna marihuana powinna być w pełni lekalna. Każdy powinien mieć prawo do spożywania produktów jakich chce.

Magda28Lawyer
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2016, o 15:40

Re: uprawa medycznej marihuany

Postautor: Magda28Lawyer » 14 gru 2016, o 13:08

Moim zdaniem trzeba trzeba to w polskim prawie zalegalizować. Trzeba przywrócić zasadę "chcącemu nie dzieje się krzywda".

wilgerek
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2016, o 14:59
Lokalizacja: Tomaszów

Re: uprawa medycznej marihuany

Postautor: wilgerek » 15 gru 2016, o 12:42

Politycy muszą przegłosować legalizacje medycznej marihuany. Ona odejmie cierpienia wielu ludziom...

MagdaKessler
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2017, o 12:49

Re: uprawa medycznej marihuany

Postautor: MagdaKessler » 3 sty 2017, o 12:54

długo jeszcze poczekamy aż to będzie legalne :)

kruppssa
Posty: 51
Rejestracja: 31 lip 2015, o 17:50
Kontaktowanie:

Re: uprawa medycznej marihuany

Postautor: kruppssa » 25 kwie 2018, o 18:19

Prawda, prawda, kolekcjonować może każdy :) Polecam taki sklepik https://www.green-seeds.pl my tam wszyscy kupujemy (znajomi) i zawsze tanio, fajnie i bezpiecznie. No i jak zależy Ci na kolekcji wysokiej jakości, to się nie zawiedziesz !:)

kulka
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 22:15

Re: uprawa medycznej marihuany

Postautor: kulka » 25 kwie 2018, o 23:21

Ja tam nie mam zdania w tym temacie. Nie wiem jakie mogą wyjść konsekwencje z legalizacji.
Dzieci jednak szybko zapominają i to jest w nich takie piękne. Nie żywią urazy, nie roztrząsają przeszłości, nie pamiętają, że wczoraj kogoś nie lubiły. Każde dzisiaj jest nowe jak czysta kartka, którą można zapisać w dowolny sposób.

ciopas
Posty: 263
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 14:50

Re: uprawa medycznej marihuany

Postautor: ciopas » 5 maja 2018, o 10:58

https://6krokow.pl/srodek-trwaly-wyposa ... y-wydatek/ a widziałeś to co jest napisane tutaj? moim zdaniem przydatne informacje i to nawet bardzo!

spaj
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2018, o 00:48

Re: uprawa medycznej marihuany

Postautor: spaj » 3 cze 2018, o 01:00

Zdecydowanie polecam Tego Adwokata do Tych spraw :
Adwokat Ewelina Szczepanek świadczy usługi także z zakresu prawa karnego i spraw rodzinnych
Obszar działania to głownie Tarnów i Dąbrowa Tarnowska http://www.adwokatszczepanek.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości