Nie przyjołem mandatu, co dalej

nowynaforum

Nie przyjołem mandatu, co dalej

Postautor: nowynaforum » 25 cze 2016, o 19:33

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam taki dylemat. Nie przyjąłem mandatu za przekroczenie prędkości.
Powód był taki że policjant nie przedstawił się po podejściu do auta , od razu zaczął pokazywać prędkość na radarze i mówić o kosztach mandatu za to przekroczenie .Zachowanie było bardzo aroganckie .
Mam na to świadka ,pasażera .

Teraz mam 7dni na złożenie pisemnych wyjaśnień odnośnie zarzucanego mi czynu. Czyli chodzi o przekroczenie prędkości. Jeśli chodzi o przekroczenie prędkości to ok przekroczyłem.

Głównym powodem nieprzyjęcia mandatu był policjant, który swoim zachowaniem "podniósł mi ciśnienie"

Teraz nie wiem czy pisać te wyjaśnienia oraz opisać tą sytuację z tym policjantem. Czyli przedstawić powód jakim się kierowałem nie przyjmując mandatu.
(bo co wyjaśniać, prędkość przekroczyłem i tego nie ukrywam ani nie ukrywałem przed policjantem )

Czy lepiej czekać na wezwanie do sądu i wtedy próbować przedstawić tą sytuację .

Czytałem na tym forum że koszty sądowe to coś okolicach 100PLN . Czyli w razie czego nie tak źle . Ale nie wiem czy to prawda - i ile mogą faktycznie wynieść.

Ps
na Koniec policjant przeprosił za to że zapomniał się przedstawić , ale co z tego jak już dał mi notkę urzędową.
Wiem że mogę złożyć skargę na pPolicjanta ale nad tym jeszcze pomyślę.

Co tu dalej począć ?

TokarskiA

Re: Nie przyjołem mandatu, co dalej

Postautor: TokarskiA » 4 lip 2016, o 14:15

Jak będzie toczyło się postępowanie wyjaśniające w sądzie, to tam będziesz i tak swoje 'racje' przedstawiał od nowa. Pisanie skarg nie wiem czy ma sens, gdyż w toku postępowania wyjdzie kto w danej sytuacji miał rację. Ważne, że tez owy policjant będzie zeznawać i sąd jego argumentacje na pewno tez weźmie pod uwagę.