Spowodowanie kolizji i zatrzymanie prawa jazdy

zuber84cool

Spowodowanie kolizji i zatrzymanie prawa jazdy

Postautor: zuber84cool » 13 sie 2009, o 15:54

Witam,jako że jestem tu nowy to proszę o przychylność z waszej strony,mam pytanie,kilka dni temu jadąc samochodem w deszczu wpadłem w poślizg na zakręcie chociaż jechałem przepisowo próbowałem się ratować i korygować poślizg ale niestety zahaczyłem lusterko w lusterko o jadący z przeciwka samochód i doszło do kolizji w wyniku czego dostałem ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji 500zł oraz 6pkt karnych oraz zostało mi zatrzymane prawo jazdy gdyż upłynął termin ważności p.jazdy ponieważ posiadam kat. C którą zrobiłem jeszcze w wojsku i dostałem na 5lat,policjant wydał mi pokwitowanie o zatrzymaniu p.jazdy i że mam się zgłosić do wydziału komunikacji,wiem że muszę zrobić badania lekarskie,gdzie dokładnie mam się skierować czy p.jazdy zostanie mi zatrzymane czy będę skierowany na egzamin kontrolny czy tylko te badania będę musiał zrobić czy grążą mi jakieś inne jeszcze konsekwencje lub koszty? dodam że byłem trzeźwy,proszę o odpowiedź

Pozdrawiam