Wyrok niewspółmierny do winy i okoliczności? Jak się odwołać?

Adam1137

Wyrok niewspółmierny do winy i okoliczności? Jak się odwołać?

Postautor: Adam1137 » 1 cze 2016, o 16:59

Witam,
Prowadziłem w dniu 9 mają pojazd. Podczas wykonywania manewru cofania zachaczylem tyłem w starsza kobietę, w wyniku czego upadła i doznała otarcia naskórka. Po krótkiej rozmowie odjechalem, gdyż stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Natomiast po 5-7min wróciłem, bo stwierdziłem, że może była w szoku i tak jej się powiedziało. Jak się okazało na miejscu pojawiła się karetka i policja, bo ktoś uprzejmy wezwał stwierdzając, że ja uciekłem z miejsca wypadku. Zostało mi zabrane prawo jazdy. 3 dni później złożyłem zeznania. Wczoraj otrzymałem wyrok, nawiasem mówiąc od sędziego który słynie z bardzo kontrowersyjnych wyroków i piszą o nim nawet w gazetach. Wyrok? Za wykroczenie z art 86 i 93 kk. (spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i nieudzielenie pomocy) kara 3000zl grzywny i dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Powoływałem się podczas zeznań na fakt, że prowadzę firmę i auto jest mi niezbędne do pracy, gdyż pracuje w transporcie. Przez ten wyrok stracę wszystko co mam. Zresztą przy moich zarobkach kara tez jest zdecydowanie za wysoka (jak na razie firma po założeniu jest na bardzo dużym minusie i zysków jeszcze często brak).
Jak sformułować w związku z tym apelacje, na co się powołać (mam 19 lat, jestem młodym kierowca, nigdy nie karanym) aby choć zatrzymać to prawo jazdy,nawet na okres próby. Kara pieniężna jest mniejszym priorytetem, bo to jakoś wylombinuje. Ale co z tym prawem jazdy?

Pozdrawiam
Adam Rząsa