Świadek w postępowaniu karnym

MKowalska

Świadek w postępowaniu karnym

Postautor: MKowalska » 30 maja 2016, o 17:51

Witam
Dwukrotnie zeznawałam na wniosek prokuratora jako świadek w sprawie karnej mojego klienta. Przesłuchanie było w siedzibie mojej firmy przez CBŚ. Zarówno przy pierwszym jak i drugim przesłuchaniu wnioskowano o wydanie całej korespondencji klienta: oryginałów i kopii na nośniku elektronicznym , co tez uczyniłam. Około 2 miesiące po drugim przesłuchaniu znalazłam w firmie, przez zupełny przypadek, w miejscu gdzie zwyczajowo moja recepcja nie przechowuje dokumentow, kilkanaście oryginałów listów (najprawdopodobniej ich kopie zostały przy drugim przesłuchaniu umieszczone na nośniku elektronicznym) oraz 4-5 listów, których kopie NA PEWNO nie zostały przekazane wcześniej na nośniku el. Moje pytania są nastepujące:
- czy grozi mi jakaś kara z tytułu nie przekazania oryginałów /nadmieniam ze wtedy kiedy były przesłuchania nie miałam wiedzy o tych dokumentach/
- czy powinnam pisać jakiekolwiek wyjaśnienia do Prokuratury/CBŚ?

hard44

Re: Świadek w postępowaniu karnym

Postautor: hard44 » 30 maja 2016, o 20:21

wydaje mi sie ze nic ci nie grozi.

TokarskiA

Re: Świadek w postępowaniu karnym

Postautor: TokarskiA » 4 lip 2016, o 14:18

Nie bardzo wiem z tytułu czego miałby cokolwiek Tobie grozić? Zresztą nawet jeśli ktokolwiek chciałby postawić Ci jakiś zarzut musi dokładnie sformułować dowody, co z Twojego opisu zdarzenia wydaje się być mało prawdopodobne.