Cofnięcie uprawnień, a wyrok sądu

Kruczy

Cofnięcie uprawnień, a wyrok sądu

Postautor: Kruczy » 25 kwie 2016, o 02:54

Witam,

26 sierpnia 2015 roku prowadziłem samochód jak sie okazało pod wpływem alkoholu 0,39 mg/l rosnące na 0,42 mg/l
Było to z rana i po 5 h snu chciałem tylko zjechać po babcie na przystanek ale to nie ma znaczenia.
Oczywiście policjanci byli bardzo ucieszeni i zabrali mi PJ mówiąc ze czeka mnie
3 lata zakazu prowadzenia
5000 zł kary
2/3 wyroku w zawieszeniu

Po jakimś czasie dostałem wezwanie na komendę na której policjanci kazali mi podpisywać jakies petycje itd... Mówiąc ze niby mi pomogą (głupstwo...) gdy juz sie dowiedziałem ze ta pomocą jest wyrok prokuratora odrzuciłem ta możliwość i poprosiłem o sprawę w sadzie(zostałem wyśmiany).

W grudniu odbyła sie rozprawa w sadzie w której sad wymierzył mi;
- 1 rok próby,
- 1 rok zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych,
- 2000 zł kary pieniężnej

czyli zostało to w jakiś sposób umorzone ze względu na niska szkodliwość społeczna.
Ucieszony wróciłem do domu i po jakimś czasie zaczęły przychodzić sterty listów ze starosta z urzędu komunikacji każdy list czytałem i starałem sie zrozumieć i nic tam Ciekawego nie było no ale cóż po pewnym czasie dostałem list w którym było wyraźnie napisane ze komendant policji we Wrocławiu kieruje mnie na badania(byłem na to przygotowany wiec czekałem) ale ku mojemu zdziwieniu po tygodniu przyszło umorzenie z którego wynikało iż nie musze robić owych badań... Poszedłem do urzędu komunikacji sie dowiedzieć czegoś więcej i okazało sie ze faktycznie jest wszystko umorzone i mam przyjść 27 sierpnia po odbiór prawa jazdy wiec szczęśliwy pobiegłem do domu az tu po 2 tygodniach przyszło pismo ze prezydent miasta cofa mi uprawnienia do kierowania pojazdami... Poszedłem wiec znowu sie dowiedzieć i pan w urzędzie komunikacji z uśmieszkiem na twarzy powiedział mi ze przez to ze nie miałem prawa jazdy dłużej niż 2 lata musze robić od nowa i mnie wyrzucił wręcz... Jak mordercę... Poszedłem wiec ze wszystkimi pismami do bezpłatnej pomocy płatnej gdyż przez ta grzywnę straciłem wszystkie pieniądze... Tam pani pomogła mi napisać odwołanie od decyzji gdyż artykuł przez który cofnęli mi prawo jazdy został uchylony 5.01.2016 i w żadnym wypadku mnie nie dotyczył... Ale cóż dostałem po 2 tygodniach pismo ze jednak taki przepis istnieje i ze moje prawo jazdy zostało cofnięte i mam sie wypchać... :)

Wiec tutaj nasuwa sie moje pytanie czy wyrok sadu "okres próby jednego roku" nic nie znaczy ?

Skoro z tego co mi powiedział ten "pan" w urzędzie komunikacji mam na nowo robić cały kurs i egzaminy po 27 sierpnia.

Zastanawiam sie czy moge cos z tym jeszcze zrobić bo nie moge w to uwierzyć ze starostwo tak moze sobie decydować...

Dziękuje za odpowiedzi :)

right67

Re: Cofnięcie uprawnień, a wyrok sądu

Postautor: right67 » 28 maja 2016, o 00:52

obawiam sie ze nie

aleksxd

Postautor: aleksxd » 30 maja 2016, o 17:41

chyba nie

hard44

Postautor: hard44 » 30 maja 2016, o 20:21