Jazda w stanie nietrzeźwym

sauteskin

Jazda w stanie nietrzeźwym

Postautor: sauteskin » 6 lut 2016, o 20:59

Witam. Kieruję się do Państwa z prośbą o opinię w następującej sprawie. Późnym wieczorem spożyłem alkohol w postaci piwa i prowadziłem samochód, zostałem zatrzymany w stanie nietrzeźwym, badanie alkomatem wykazało 0,57 promila. Jestem kierowcą od 8 lat i nigdy nie popełniłem żadnego wykroczenia ani przestępstwa. To pierwszy taki przypadek i bardzo tego żałuję, zdaję sobie sprawę z konsekwencji. Wiem, że na decyzję prokuratora wpływa wiele czynników, jednak chciałbym tylko zasięgnąć informacji, jakiej kary mogę się spodziewać. Czy w takim przypadku mam prawo złożyć wniosek o dobrowolnym poddaniu się karze i czy takie rozwiązanie w moim przypadku w ogóle miałoby sens? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.

treno

Re: Jazda w stanie nietrzeźwym

Postautor: treno » 11 lut 2016, o 12:39

Mam znajomego adwokata www.adwokatgrochola.pl nawiąż z nim współpracę. Poproś go o kontakt i na pewno udzieli ci fachowej odpowiedzi.

donmlekos

Postautor: donmlekos » 12 lut 2016, o 13:30

.57 po jednym piwie? Czy może innej jednostki? Alkomaty, którymi dysponuje policja podają w jednostce dwukrotnie mniejszej od "promili". Możesz spodziewać się grzywny i odebrania prawka czasowo/rzadko permanentnie. Jeśli wyszło to przy rutynowej kontroli, nic większego Ci nie grozi.

Ghost

Postautor: Ghost » 15 lut 2016, o 23:22

każdy pisze, że pił tylko piwo. Pytanie, czy wynik to 0,57 promila czy też 0,57 mg/l, co by oznaczało ponad 1,3 promila. Jak masz możliwość to idź na dobrowolne, dogadaj się z prorokiem.

blogoodszkodowaniach
Kontaktowanie:

Postautor: blogoodszkodowaniach » 16 lut 2016, o 19:29

Niezależnie od kary masz teraz obligatoryny zakaz na 3 lata i 5 tysięcy nawiązki.
To jest nienegocjowalne.
Poza tym kara