zamiana z pijanego na trzeżwego kierowcą 300 m. od policji

studentka_prawa1987

zamiana z pijanego na trzeżwego kierowcą 300 m. od policji

Postautor: studentka_prawa1987 » 16 kwie 2010, o 22:02

Dzien dobry!,

Potrzebuję pomocy w linii obrony Oskarzonego.
Sprawa wygląda nastpujaco:
Pijany kierowca (1,5 % alkoholu we krwi) prowadził pojazd. Towarzyszył mu pasażer( osoba z prawem jazdy). W odległości ok. 300 m. od stojącego patrolu policyjnego( na przystanku autobusowym) kierowca, będący pod wpływem alkoholu zamienia się z pasażerem miejscami, teraz on jest kierowcą. Policja zatrzymuje pojazd. Jeden z policjantow dostrzegł zamianę kierowcy. Zabrano mu prawo jazdy( będące jedynym potwierdzeniem tożsamości pijanego kierowcy), pasażerowi zaś dowód rejestracyjny( co jest potwierdzone w krotkiej notce, wydanej przez jednego z policjanta na zyczenie pasażera).

Kierowca nie ma jeszcze postawionego zarzutu.

Chciałam poprosić o pomoc w powyższej sprawie.

To, co zaproponował sprawca to taki stan faktyczny:

Ok. 30 min przed sytuacją spożył alkohol. Prowadził przez cały czas pasażer. Na przystanku zaś zatrzymali się w celu sprawdzenia kół samochodu, które wykazywały jakąs ustrekę w trakcie jazdy. Stąd pozorny-dla policjantow- obchod samochodu.

Oskarżony oczywiscie do niczego się nie przeznał, nie potwierdził przy policjantach prowadzenia pod wpływem alkoholu.

Czy powyższa droga dowodu ma szansę powodzenia? Jesli nie- co Panstwo proponują?

kruppssa
Kontaktowanie:

Re: zamiana z pijanego na trzeżwego kierowcą 300 m. od policji

Postautor: kruppssa » 17 maja 2019, o 14:34

Jeśli szukasz w takiej sytuacji profesjonalnej pomocy to według mnie najlepsza opcja dla Ciebie to skorzystania z pomocy prawnej. Wiem że sprawdzony Adwokat jazda po alkoholu to konieczność w takich sytuacjach. Kiedyś korzystałem z usług jednego Adwokata w tym zakresie, polecam się skontaktować. Powinien Ci pomóc !