Czy muszę ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy ?

asos211

Czy muszę ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy ?

Postautor: asos211 » 29 paź 2015, o 15:44

Witam,
Mam pytanie odnośnie prawa jazdy.
W sierpniu 2013 zostało zatrzymane moje prawo jazdy. Powodem była jazda po użyciu alkoholu. Przy pierwszym pomiarze miałem 0.20 a po piętnastu minutach 0.18. Nie zakwalifikowano tego jako przestępstwo a wykroczenie. Decyzją sądu zostało mi zatrzymane prawo jazdy na pół roku. Później okazało się, że jakiś prawnik policyjny odwołał się od decyzji sądu ponieważ uznał iż taka kara jest niewystarczająca. Sąd oczywiście przyznał mu racje zabierając mi "prawko" na 10 miesięcy i wymierzając kare grzywny w wysokości 800zł. Byłem wówczas bezrobotny i poprosiłem o rozłożenie kary grzywny na raty. Sąd się zgodził. Niestety, zaniedbałem sprawę. Wyjechałem za granicę i po prostu nie myślałem wówczas o tym wszystkim. Nie zapłaciłem ani jednej raty, nie mam zrobionych testów psychologicznych. W związku z tym mam parę pytań:
Jakie konsekwencje czekają mnie w związku z tym, że nie płaciłem grzywny, czy narastają jakieś odsetki ? Czy aby odzyskać prawo jazdy muszę najpierw spłacić grzywnę ? No i czy po tym jak od ponad dwóch lat nie mam prawa jazdy, czy będę musiał ponownie zdawać egzamin, czy wystarczy zrobić testy psychologiczne.
Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ wróciłem właśnie do Polski i chciałbym pozałatwiać wszystkie swoje sprawy żeby mieć spokojną głowę.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Maciej

Mariush

Re: Czy muszę ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy ?

Postautor: Mariush » 11 sty 2016, o 21:42

1) Odsetki rosną cały czas, tak więc szykuj się na całkiem spory wydatek.
2) Jeżeli PJ było zatrzymane na krócej niż rok to nie musisz zdawać egzaminu.