Rozpoczęcie postępowania

ekler

Rozpoczęcie postępowania

Postautor: ekler » 1 kwie 2015, o 14:20

Witam
Mam pytanie czy Sąd może rozpocząć postępowanie bez udziału jednego z oskarżonych i jego obrońcy (nieobecność w sądzie i na sali podczas odczytywania aktu oskarżenia przez prokuratora). Przy czym Sąd przed formalnym rozpoczęciem procesu na poprzedniej rozprawie odebrał oświadczenie woli od podsądnego który zgodził się na prowadzenie rozpraw bez jego udziału.
Dziękuje za odpowiedź

barnabs

Re: Rozpoczęcie postępowania

Postautor: barnabs » 10 maja 2015, o 21:34

Z tego co wiem to może.

Daffres

Postautor: Daffres » 12 maja 2015, o 08:20

Jeśli takie oświadczenie było wydane znaczy że może się odbyć bez udziału tej/tych osób . Jeśli poszukujesz adwokata to warto rozejrzeć się za dobrym ktory wyciągnie cie z trudnej sytuacji w takim wypadku polecam adwokat poznań rozwód

Mirosław Dętka

Postautor: Mirosław Dętka » 7 sty 2016, o 11:48

O zgrozo ale ofert :D

Ma_ciek

Postautor: Ma_ciek » 10 sty 2016, o 16:24

Witam,

Według mojej wiedzy w postępowaniu karnym oskarżony musi być obecny. W przypadku usprawiedliwionej nieobecności Sąd odracza rozprawę bez konsekwencji dla oskarżonego, natomiast w przypadku braku usprawiedliwienia może nakazać doprowadzenie przez policję, a nawet umieścić w areszcie do czasu zakończenia rozprawy. Zdarza się, że jak oskarżony ma ustanowionego adwokata adwokat-zory.pl i odpowiada z wolnej stopy to na odczytanie wyroku stawia się tylko adwokat.

Pozdrawiam,
Maciek