Naruszenie miru domowego

fajeth124

Naruszenie miru domowego

Postautor: fajeth124 » 2 lis 2010, o 18:58

Moi sąsiedzi podczas mojej nieobecności ( bez żadnego pozwolenia ) weszli na moją posesję gdzie wkopali i zalali betonem ogrodzeniowe słupy tworząc trapez przystający do betonowego ogrodzenia.
Czy podczas nieobecności właściciela posesji sąsiad może robić takie rzeczy bez żadnego pozwolenia i czy jest na to jakiś artykuł ?
Czy ktoś podczas nieobecności właściciela zamkniętej posesji może wejść na jej teren ? Czy ten człowiek może w jakiś sposób być ukarany ?

duralexcompl

Re: Naruszenie miru domowego

Postautor: duralexcompl » 2 lis 2010, o 20:01

Witam serdecznie
Jeśli sąsiad przy granicy postawił jakieś betonowe elementy, to z pewnością zainteresuje to inspektora nadzoru budowlanego. Co do samego wtargnięcia na teren posesji może Pan dochodzić swoich praw na drodze art. 193 kk. Może Pan także w ostateczności wystąpić z roszczeniem cywilnym na drogę postępowania sądowego, co mniejmy nadzieję w tym przypadku nie będzie konieczne.
Pozdrawiam!

Wojtekkaczmarek

Re: Naruszenie miru domowego

Postautor: Wojtekkaczmarek » 14 lis 2017, o 18:48

Naruszenie miru domowego, zawsze ma miejsce wtedy, gdy jest odnotowany udział osób trzecich. Oczywiście, jeśli coś takiego zostanie stwierdzone, to możemy takiej osobie wytoczyć proces. Sporo porad na ten temat znalazłam na http://www.przegladprawny.pl/naruszenie-miru-domowego/#